Chcete zmeniť vašu betónovú podlahu? Neobkladajte, ale natierajte

0
1046

Patríte k tým, ktorých betónová podlaha už dávno nevyzerá tak ako kedysi a chceli by ste čo najskôr zmeniť jej výzor? Riešením je nielen jej obloženie, ale aj natretie. Farbenie betónovej podlahy predstavuje jednoduchšiu cestu, ako z nej spraviť niečo nové a omnoho krajšie. Môže ísť napríklad o balkón, schodisko v rodinnom dome alebo podlahu v pivnici. Všetky tieto podlahy majú spoločný znak, ktorým je opotrebovanie po určitom časovom období.

Hoci je dlažba alebo drevený obklad naozaj lákavou ponukou, z hľadiska financií vás to bude stáť omnoho viac, ako obyčajný náter. Farba na betón nie je až taká veľká investícia a preto si ju môže dovoliť naozaj každý. V prípade renovácie sa tak zaobídete bez veľkých výdavkov a dokonca ušetríte aj na faktúre za prácu robotníkov. Tento proces však sprevádza niekoľko dôležitých rád, ktoré by ste určite nemali zanedbať. Dôležitým krokom je príprava povrchu ktorý chcete natrieť, inak by výsledok nebol podľa vašich predstáv.

Ako začať?

Začiatok tejto práce je veľmi jednoduchý. Stačí vziať do ruky špachtľu a zoškriabať všetko, čo je na betóne vidieť. Môže ísť napríklad o zvyšky malty, lepidla, farby alebo stierky. Tieto časti tam nemajú čo robiť a preto ich dokonale odstránite dobre nabrúsenou špachtľou. V prípade, že vám niečo nejde od podlahy oddeliť, nebojte sa použiť kladivo a pár dobrých úderov. Po chvíli bude podlaha hladká a stačí ju poriadne povysávať. Ešte predtým, ako sa použije farba na betónovú podlahu je potrebné ju poriadne umyť. V tomto prípade sa vyhnite rôznym saponátom, ale radšej použite draselné mydlo na podlahy. To má takú silu, že dokáže rozpustiť špinu, ktorá sa na podlahu nanosila za dlhé desaťročia.

Použiť môžete ešte acetón alebo technický benzín, ktoré sú poistkou v prípade, že by na podlahe ešte nejaká nečistota zostala. Následne na to môžete naniesť farbu podľa vašich predstáv, ktorú treba poriadne premiešať. To, že je pripravená na natieranie zistíte tak, že z nej zmizne dúhový lesk disperzie. Vhodné je pri natieraní využiť aj maliarske pásky, vďaka ktorým ochránite susediacu plochu vedľa podlahy. Ak by ste si mysleli, že jedna vrstva náteru postačuje, tak ste na omyle. Použite ich minimálne dve a podľa potrieb aj tri. Všetko bude záležať na tom, ako dokáže farba betón prekryť. Kvalitné farby na betón nájdete na bugy.sk, kde je široká ponuka sortimentu. Okrem toho tam  nájdete aj iné výrobky ako napríklad drogériu, kozmetiku, slnečné okuliare a mnoho iných.