AKÉ VÝHODY VÁM PONÚKAJÚ ODPUDZOVAČE?

0
1003

Neželaní návštevníci ako sú myši, kuny, krtkovia alebo potkany sú častým problémom mnohých domovov a záhrad. Ak chcete podobných škodcov zo svojho pozemku vyhnať, nemusíte siahať po nehumánnych riešeniach, postačia vám kvalitné odpudzovače.

Zabudnite na škodcov v záhrade

Či už vlastníte zeleninovú, bylinkovú alebo okrasnú záhradu, určite vás v nej nepoteší nález krtincov, ohryzených plodín, ktoré pestujete alebo zvyšky exkrementov drobných živočíchov. Pri podobných problémoch sa neváhajte spoľahnúť na efektívny odpudzovač krtkov, ktorý je účinný aj proti hrabošom, piskorom a iným hlodavcom žijúcim pod zemou. Elektronický prístroj českej produkcie funguje na základe vibrácií a zvukov šíriacich sa v nízkej frekvencii pôdou, ktoré krtkom a iným hryzcom vadia natoľko, že sa radšej z vašej záhrady presťahujú do inej lokality.

Zariadenie napájajú alkalické batérie, je vodotesné, vyrába sa z plastov odolných voči UV lúčom a vyznačuje sa dlhou životnosťou. Vo vonkajšom priestore dosahuje účinnosť do 1000 metrov štvorcových a pri kúpe naň získate záruku po dobu piatich rokov. V praxi sa navyše plašič krtkov osvedčil aj pri odpudzovaní krtonôžok a hadov, na druhej strane však neškodí ľuďom, domácim ani hospodárskym zvieratám.

Ochrana vášho domova pred drobnými hlodavcami

Na povalu či do podkrovia rodinného domu sa môže nasťahovať aj kuna, lasica, myš, potkan alebo plch. Aby vás podobné zvieratká svojim hlukom a hryzením nerušili, odporúčame vám použiť ultrazvukový odpudzovač hlodavcov, ktorý si nájde využitie aj na chate, chalupe prípadne v inom obytnom či neobytnom priestore. S pomocou napájacieho sieťového adaptéru pracuje na báze ultrazvukových signálov, ktoré obťažujú hlodavce s veľmi citlivým sluchom a preto sa už nebudú chcieť v blízkosti odpudzovača zdržiavať.

Pre tento plašič je charakteristická automatická zmena kmitočtu, dosah do 250 m2 vo vnútornom a 15 m vo vonkajšom priestore pod uhlom 100 stupňov. Spoľahlivý český nástroj je v súčasnosti vyrábaný už vo svojej tretej generácii, čo dokazuje jeho výkonnosť a obľubu u zákazníkov. Nevydáva zvuk, ktorý by obťažoval ľudí ani väčšinu domácich zvierat, nemali by ste však pri ňom chovať morčatá ani škrečky.