Ako chytať bronz vďaka kokosovému oleju

0
962

 

Hneď ako sa začne otepľovať a slnko páli na vašu pokožku, mali by ste si spomenúť na to, že kožu treba chrániť. Spálená a červená pokožka nie je pekná a už vôbec nie zdravá. Pokiaľ nechcete používať opaľovacie oleje, môžete siahnuť po kokosovom oleji.

Kokosový olej na opaľovanie

O tom, že kokosový olej je skutočným zázrakom a použiť sa dá v kuchyni aj kozmetike určite viete. Za studena lisovaný kokosový olej má SPF 2-8 a tak je vhodný aj na opaľovanie. Keďže ochranný faktor je pomerne nízky, používať by sa mal iba na miernom slnku. Najmä svetlá a citlivá pokožka by sa mohla aj napriek jeho použitiu spáliť.  Pokiaľ sa teda v júli opaľujete na pláži v Egypte, olej vám dostatočnú ochranu neposkytne, ale v našich zemepisných šírkach na miernom slnku postačí. Kokosový olej ale musí byť kvalitný a za studena lisovaný. Okrem toho, že prirodzene chráni pokožku pred UV žiarením, zanecháva ju hebkú, hydratovanú a nedráždi ju. Najlepšie však je, že ide o prírodný produkt a tak vám nehrozí alergia na chemické látky v klasických opaľovacích prípravkoch.

Kokosový olej po opaľovaní

Pri chytaní bronzu je dôležité nie len slnenie sa, ale aj starostlivosť o pokožku po opaľovaní. V tomto smere je kokosový olej nenahraditeľný pomocník, pretože o pokožku sa postará špičkovo. Po opaľovaní je pokožka vysušená, citlivá a niekedy aj začervenaná a to určite nevyzerá dobre. Hneď po sprche sa teda natrite za studena lisovaný kokosovým olejom, ktorý pokožke uľaví, dodá jej potrebnú hydrátaciu, jemnosť a zmierni aj začervenanie. Opaľovanie môže spôsobovať starnutie pokožky a práve tomu zabraňuje kokosový olej, ktorý sa dá použiť na telo, na tvár aj na vlasy. Vhodný je aj v prípade, že sa na slnku spálite, pretože pokožku upokojí a urýchli jej regeneráciu.

Viac: najtelo.com