Zoznámte sa z pohodlia domova

0
1378

V dnešnej uponáhľanej dobe má kvôli veľkej pracovnej vyťaženosti čoraz viac ľudí problém so zoznamovaním. Čas na hľadanie životného partnera nemáme ani v pracovný deň ani cez víkend. Môže za to moderný spôsob života, ktorý eliminuje možnosť zoznámenia počas dňa. Do práce i z práce sa premiestňujeme svojím automobilom, takže jediné miesto, kde prídeme do kontaktu s inými osobami je na pracovných schôdzkach. Po príchode domov z práce už túžime väčšinou len po odpočinku. A práve v tomto okamžiku môžeme využiť veľkú výhodu modernej doby.

Hľadať partnera dnes môžete totiž pekne z pohodlia domova, z prostredia, kde sa cítite dobre. Kedykoľvek máte čas a chuť, môžete sa pustiť do zoznamovania.  Jediné čo k tomu potrebujete je počítač alebo mobilný telefón s pripojením na internet. Zoznámenie prostredníctvom internetu dnes nahradilo zoznamky v tlačených médiách. Toto zoznámenie ale prináša aj mnoho rizík. Je potrebné dobre zvážiť aké fotografie a informácie o svojej osobe pustíte do sveta. Nie všetci používatelia internetu dodržujú nepísané pravidlá slušnosti a nie všetky informácie tam uvedené sú pravdivé.

Veľkou nevýhodou internetového zoznamovania je absencia osobného kontaktu. Ale práve z tohto dôvodu je toto zoznamovanie vyhľadávané hanblivejšími jedincami, ktorí pri tomto zoznamovaní majú viac sebadôvery. Lenže ani to najväčšie množstvo napísaných informácií nenahradí jediný prejav neverbálnej komunikácie. Tá totiž prezradí o človeku oveľa viac než by sme si mnohokrát priali.

Internetové zoznamovanie je tak trochu hra na slepú babu, nikdy neviete na koho natrafíte. Ak chcete mať aspoň nejakú malú istotu, že sa jedná o solídnu zoznamku, vyskúšajte niektorú s dlhou tradíciou alebo služby špecializovaných zoznamiek. Pokiaľ túžite po zoznámení s cudzincom, pozrite sa na stránky Európskej zoznamky, ktorá ponúka slovenským i českým ženám zoznámenie s mužmi z takmer celého sveta.