Aké výhody ponúka flexibilné úrazové poistenie?

0
1343

Nepríjemné životné situácie prichádzajú najmä vtedy, keď to čakáme najmenej. Vtedy, keď na ne nie sme vôbec pripravení. Takéto situácie rieši vhodné úrazové poistenie, ktoré ponúkajú všetky slovenské poisťovne. Čo všetko by ste mali pred výberom vedieť?

Jednou z najčastejších životných nástrah, ktoré môžu narobiť rodine vážne problémy, je úraz. Poznáme to všetci, zlomená ruka či vytknutý členok sa môžu prihodiť doslova kedykoľvek a kdekoľvek. Nástraha číha doma, v práci, počas výletu či na dovolenke.

Ročne sa na Slovensku odohrá obrovské množstvo úrazov, ktoré majú v mnohých prípadoch za následok hospitalizáciu v nemocnici a následne aj zdĺhavú rekonvalescenciu. Náklady za liečbu sa pritom zvyknú často vyšplhať do poriadnych výšok, nehovoriac o strate príjmu. Takýto citeľný výpadok financií si dnes naozaj môže dovoliť len málokto.

Našťastie sa proti nepredvídateľným situáciám dá chrániť formou úrazového poistenia, ktoré vám pomôže vykryť finančné straty a vzniknuté náklady spojené s úrazom. Ak budete mať správne nastavené riziká a poistné sumy, toto poistenie vám preplatí stratený príjem, ale napríklad aj vybudovanie bezbariérového prístupu či nakúp vybavenia pre invalidov.

Čo je to vlastne úraz?

Vybrať si najvhodnejšie úrazové poistenie, šité priamo pre vaše potreby, nemusí byť najjednoduchšie. V prvom rade by ste mali vedieť, že pod pojmom úraz poisťovňa chápe náhle pôsobenie vonkajšej alebo vlastnej telesnej sily, ktorej následkom došlo k poškodeniu telesného zdravia alebo k úmrtiu.

Tento typ poistenia zvyčajne tvorí viacero rizík, ktoré si môžete nastaviť podľa vašej aktuálnej situácie, podstatou každého je ale úraz a s ním súvisiace následky. Najzákladnejšou zložkou v rámci úrazového poistenia sú trvalé následky úrazu, teda také dôsledky na zdraví človeka, ktoré sú už do konca života nezvratné, ako napríklad strata končatiny alebo ochrnutie.

Koľko vám po úraze vyplatia?

Na to, aby vám poisťovňa vyplatila peniaze, je však potrebné posúdenie miery telesného poškodenia, ktoré vykonáva lekár. Ak teda prežijete úraz, ktorý zanechá následky trvalého charakteru, poisťovňa vám vyplatí poistné plnenie na základe dojednanej poistnej zmluvy a konkrétneho telesného poškodenia vyjadreného v percentách. Tu by ste si mali ale zvážiť, či máte záujem o poistenie trvalých následkov úrazu bez progresie alebo s progresiou.

Poistenie bez progresie predstavuje lacnejšiu verziu tohto poistného rizika, čo ale znamená, že vyplatená suma nemôže byť vyššia ako je dohodnuté v zmluve. V prípade, že si zvolíte poistenie trvalých následkov s progresívnym plnením, treba rátať s vyššou cenou, na druhej strane môžete získať až niekoľkonásobne vyššiu sumu, než bola určená poistná suma.

Jednoducho povedané, zaplatíte si viac, no pri poistnej udalosti získate aj viac peňazí. Výsledná vyplatená suma bude závisieť od miery poškodenia. Platí, že čím väčšie telesné poškodenie, tým vyššia suma.

Poistením smrti po úraze ochránite blízkych

V rámci úrazu si môžete dať poistiť i situáciu, kedy by došlo následkom úrazu až k úmrtiu, nezáleží pritom, či smrť nastala okamžite na mieste poistnej udalosti, alebo až nejaký čas po nej. Po smrti bude teda dojednaná suma vyplatená poverenej osobe. Takto môžete aj cez úrazové poistenie ochrániť rodinu a zabezpečiť ju tak, že aj v prípade toho najhoršieho sa vaši najbližší nedostanú do finančnej tiesne.

Poistných rizík je samozrejme oveľa viac, vybrať si môžete napríklad hospitalizáciu či rekonvalescenciu ako následok úrazu alebo rentu po úraze a denné odškodné v dôsledku úrazu.

Táto poisťovňa je vhodná pre rodiny

Každá poisťovňa prináša vlastné balíky služieb, niektoré k nim ponúkajú však aj čosi navyše. Napríklad poisťovňa ERGO prináša klientom také výhody, ktoré u konkurencie tak ľahko nenájdete. Ich úrazové poistenie je ideálne pre rodiny, na jednu zmluvu totiž môžete poistiť až sedem osôb – päť detí a dve dospelé osoby.

Cena za skupinové poistenie je oveľa výhodnejšia, ako keby ste poisťovali každého člena rodiny zvlášť. Táto poisťovňa ponúka benefity napríklad aj pre tehotné ženy, ak si uzavriete úrazové poistenie, automaticky získate bezplatné poistenie aj pre novonarodené dieťa, ktoré prišlo na svet počas trvania poistenia až do dvoch rokov.

ERGO tiež myslí aj na starších ľudí, poisťovňa má totiž nastavenú maximálnu vekovú hranicu pre získanie poistenia až na 80 rokov.

Ako sa môžete poistiť?

Poistiť sa môže jednotlivec, je jedno či ide o dospelú osobu, alebo dieťa. Okrem toho, ako sme spomenuli, poisťovňa ERGO umožňuje aj poistenie pre celú rodinu (až sedem členov), ako aj dvojice, alebo dokonca i jedného rodiča s potomkami. Obrovská výhoda úrazového poistenia od poisťovne ERGO je jeho flexibilita a s ňou spojená možnosť zmeny rozsahu krytia poistných rizík podľa aktuálnej situácie. Poistenie si môžete založiť napríklad ako rodina, čiže rodičia a deti, no keď vaši potomkovia dovŕšia 18 rokov, poistenie sa dá zmeniť na poistenie dvojice.