Na bicykel s doplnkami

0
1163

 

Zlákalo vás letné bicyklovanie? Užite si aj dlhé trasy vyzbrojení cyklodoplnkami, ako sú batohy, fľaše alebo spätné zrkadlá.

Bezpečnosť na bicykli

Ak obľubujete dlhé bicyklovanie a často chodíte aj mimo mesta, určite si nezabudnite zaobstarať na bicykel svetlá a reflexné prvky, vďaka ktorým vás na cestách uvidia aj za zhoršených svetelných podmienok. Súčasné svetlá s LED diódami je možné nabíjať prostredníctvom USB kábla a po nabití sa umiestňujú na držiak na riadidlách bicykla alebo dozadu. Intenzitu ich svietenia si nastavujete sami, pričom si volíte aj režim blikania. Viditeľní na cestách budete pri niektorých značkách svetiel aj zboku. Aby ste mali čo najlepší prehľad o tom, čo sa deje za vami aj okolo vás, namontujte si na riadidlá spätné zrkadlá, tie už dávno nevídať len na motocykloch. Prípadné prekážky z ciest odstránite ľahko prostredníctvom upozornenia zvončekom. Na Kubicasport.eu nájdete zvončeky na bicykel v rozmannitých farbách. Pokiaľ máte malé dieťa, o bezpečnú jazdu na bicykli sa mu postaráte pohodlnou detskou sedačkou. Veľkej obľube sa momentálne tešia detské prívesné vozíky, v ktorých povozíte aj dve deti naraz.

Všetko, čo je praktické

Na svoj bicykel si viete zaobstarať množstvo praktických doplnkov. Napríklad cyklopočítače sú o niečo drahšie hračky, avšak majú veľa funkcií, ktoré využijete, ak sa chcete športu venovať profesionálne alebo máte v pláne zlepšovať svoju kondíciu. Zaznamenajú vašu rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, priemernú kadenciu, namerajú vonkajšiu teplotu, zmerajú čas, tepovú frekvenciu a navyše sú aj vodotesné, takže sa im vôbec nič nestane, ani keď vás počas jazdy postretne lejak. Do špeciálnych držiakov si bezpečne umiestníte fľašu s vodou a nemusíte sa obávať, že ju po ceste niekde stratíte. Košíky na riadidlá alebo nosiče oceníte v prípade, že so svojím bicyklom chodíte na nákupy. V praktických kapsičkách umiestňovaných na rámy bicykla môžete nosiť svoje osobné veci, a tak možno nebudete potrebovať ani batoh.