Zosadeného Mursího presunuli do väzenskej nemocnice

0
786

KÁHIRA 5. novembra (WEBNOVINY) – Zosadeného egyptského prezidenta Muhammada Mursího v pondelok presunuli do civilnej väznice, prvú noc v novom prostredí však strávil na nemocničnom oddelení.

V utorok o tom informovali nemenovaní predstavitelia z bezpečnostného sektora, podľa ktorých sa 62-ročný politik sťažoval na vysoký tlak a hladinu cukru v krvi. Mohol tak prenocovať v nemocničnej izbe so samostatnou kúpeľňou a televízorom.

Mursího v pondelok predviedli prvýkrát pred súd v Káhire, kde sa má zodpovedať z podnecovania k zabíjaniu demonštrantov počas jednoročného pôsobenia vo funkcii prezidenta. Išlo pritom zároveň o jeho prvé vystúpenie na verejnosti od začiatku júla, keď ho po masových nepokojoch zbavila moci armáda.

Mursí v improvizovanej súdnej sieni na pôde policajnej akadémie vyhlásil, že sa naďalej považuje za hlavu štátu a tribunál neuznáva, na čo pojednávanie odročili na 8. januára.

Zosadeného lídra pôvodne zadržiavali v tajnom vojenskom zariadení, po skončení pondelňajšieho súdu ho však presunuli do väznice s najvyšším stupňom zabezpečenia v púšti blízko Alexandrie. Ministerstvo vnútra vyhlásilo, že Mursí postupuje pravidelné zdravotné prehliadky.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.