Zločinca mordovali smrteľným kokteilom, poprava trvala dlho

0
527

LUCASVILLE 17. januára (WEBNOVINY) – Orgány v americkom štáte Ohio čelia kritike za štvrtkovú popravu muža odsúdeného za vraždu, na ktorom prvýkrát vyskúšali injekciu s novou zmesou smrtiacich látok.

Advokát 53-ročného Dennisa McGuira označil zvolený postup za "nevydarený, mučivý pokus", keďže od podania injekcie odsúdencovi do jeho vyhlásenia za mŕtveho uplynulo takmer 25 minút, čo je považované za nezvyčajne dlhý čas. McGuire navyše pri zomieraní vydával zvuky nasvedčujúce duseniu.

Podľa jeho právneho zástupcu Allena Bohnerta by "občania štátu Ohio mali byť zdesení tým, čo sa udialo v ich mene", zatiaľ čo jeden z advokátov rodiny odsúdenca avizoval podanie žaloby. McGuirovi právnici sa ešte minulý týždeň snažili poprave zabrániť, a to práve pre obavy z navodenia stavu "dychovej nedostatočnosti" spojeného s neprimeraným utrpením.

Hovorkyňa väzenskej služby v Ohiu Jo Ellen Smithová priebeh popravy nechcela komentovať, podobne ako v iných prípadoch však podľa nej bude vypracovaný posudok.

Trest smrti začali v Ohiu po dlhšej prestávke opäť vykonávať v roku 1999. Dennisa McGuira poslali na popravu za jeho čin z roku 1989, keď znásilnil a ubodal tehotnú ženu. Použitie novej smrtiacej zmesi súvisí so spotrebovaním zásob tej predošlej, ktorú výrobca odmietol ďalej dodávať.

Video: Poprava Dennisa McGuira trvala dlho

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.