Zdravé potraviny sú základom vitálneho života bez liekov

0
676

Miliónkrát omieľaná pravda, že základom zdravého životného štýlu je pohyb a vhodne vybrané potraviny už omrzela. Stále niekde čítate alebo počujete tento výrok, ale neviete, ktoré potraviny sú vlastne naozaj zdravé a prospešné pre vaše telo. Možno vám pomôže náš prehľad zdravých potravín, ktoré by ste mali zaradiť do vášho jedálnička.

Klasika, ktorá je podceňovaná

Medzi zdravé potraviny patria klasické vajcia a mlieko. Dnes sú tieto potraviny zatracované kvôli zvyšujúcemu sa počtu intolerantných alebo alergických ľudí. Ak medzi nich nepatríte, mali by ste vo svojom jedálničku nájsť miesto aj pre obyčajné vajcia a mlieko. Nemusíte to však s nimi preháňať. Stačiť vám bude denne pohár nízkotučného mlieka a jedno vajce. Vajíčka obsahujú veľké množstvo bielkovín a sú plné antioxidantov, zvyšujú imunitu, pomáhajú zlepšiť stav kože či vlasov. Mlieko bohaté na vápnik zabráni vzniku osteoporózy a artritídy. Šetriť v kuchyni by ste nemali s cibuľou a cesnakom. Cibuľa i cesnak znižujú cholesterol a krvný tlak. Oba druhy zeleniny majú silné antibakteriálne účinky, ktoré ich zaraďujú medzi prírodné antibiotiká. Ďalšou zeleninou, ktorá by nemala chýbať na vašom stole je červená repa. Repa sa dá piecť, variť i odšťaviť. Vo všetkých formách dokáže prečistiť pečeň, znížiť cholesterol, podporiť vašu výkonnosť a minimalizovať riziko vzniku rakoviny. V súčasnosti sa červená repa zaraďuje medzi superpotraviny.

Ochutnajte niečo nové

V minulosti sme nepočuli o potravinách akými sú quinoa či acai. Quinoa je obilnina, ktorá je bohatá na bielkoviny. Pochádza z Južnej Ameriky a postupne sa dostáva aj na európsky stôl. Okrem bielkovín je quinoa plná esenciálnych aminokyselín, vitamínov a minerálov. Neobsahuje lepok a je naozaj chutnou alternatívou ostatných obilnín. Acai patrí medzi ovocie a chutí podobne ako čučoriedky. Je zdrojom vysokého obsahu vápnika, fosforu, beta karoténu, vitamínu E a nenasýtených mastných kyselín. Zabudnúť nemôžeme ani na avokádo, z ktorého si môžete vyrobiť veľmi chutnú nátierku. Avokádo obsahuje látky, ktoré ochránia vaše srdce a cievy. Čo by ešte nemalo vo vašom jedálničku chýbať? Zaraďte do stravy strukoviny, tučné ryby, zeleninu, ovocie, olivový olej a orechy. Všetky zložky kombinujte vyvážene a výsledky sa dostavia o pár týždňov. Vyskúšať môžete aj zdravé potraviny značky Wolfberry, ktoré obsahujú všetko potrebné pre vaše zdravie. Veľký výber zdravých potravín nájdete na stránkach e-shopu naureus.sk. Prekvapení budete nielen zo širokej ponuky, ale aj bezkonkurenčných cien. Myslite na vaše zdravie a rozmýšľajte nad tým, čo si dáte na tanier.