Za záplavy môžu homosobáše, písal poslanec Cameronovi

0
219

LONDÝN 19. januára (WEBNOVINY) – Poslanec zastupiteľstva britského mestečka Henley on Thames David Silvester považuje záplavy a povodne, ktoré Britániu v uplynulých týždňoch zasiahli, za dôsledok minuloročného uzákonenia sobášov osôb rovnakého pohlavia.

Vyplýva to z listu určeného pre miestny denník, ktorý jeho obsah zverejnil v sobotu. Poslanec za čoraz populárnejšiu euroskeptickú Nezávislú stranu (UKIP) v ňom poukazuje na jeho varovanie smerom k premiérovi Davidovi Cameronovi, ktorý minulý rok nakoniec pretlačil zákon o manželstvách neheterosexuálov.

Stalo sa tak aj napriek odporu časti jeho Konzervatívnej strany a anglikánskej cirkvi. Norma by do platnosti mala vstúpiť koncom marca, kedy sa očakávajú aj prvé homosobáše.

"Písal som Davidovi Cameronovi v apríli 2012, aby som ho varoval pred katastrofami, ktoré budú sprevádzať časti jeho zákona o manželstvách homosexuálov. Je to jeho chyba, že veľké oblasti krajiny postihli búrky a povodne. Arogantne konal proti evanjeliu, ktoré raz spravilo Britániu veľkou a každý by sa mal poučiť, že žiadny muž alebo človek, akokoľvek mocný, sa nemôže zahrávať so Všemohúcim," napísal pre denník Silvester, ktorý opustil Cameronovu stranu práve pre spory vo veci homosobášov.

UKIP v nedeľu poslanca suspendovala za jeho výroky o homosexuáloch. Strana síce pôvodne podporovala jeho slobodu prejavu, no Silvester podľa jej vedenia porušil nariadenie neposkytovať rozhovory médiám. V nedeľu sa totiž pre stanicu BBC vyslovil, že homosexualita je "liečiteľná choroba".

Strana si takto chc zachovať veľmi solídnu podporu voličov pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu, v ktorom pôsobí aj jej šéf, známy euroskeptik Nigel Farage.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.