Vyberáme komín, tvoríme systém

0
825

 

Rozhodne netreba podceňovať proces výberu, tak dôležitej časti vášho domu. Nesprávny výber môže spôsobiť katastrofu a následky, ktoré by vás vyšli oveľa drahšie ako samotný komínový systém.

Prvou dilemou je… Komín? Komínový systém? Je tam vôbec nejaký rozdiel? Zásadný!!! Komínový systém by ste s pomocou zvládli postaviť (poskladať) aj vy, no pri výstavbe komínu by ste si koledovali o vážny problém, zvlášť ak nemáte so stavbou komínu žiadne skúsenosti. Individuálny komín si vyžaduje znalosť nielen v oblasti výstavby, ale aj nejaké ti zručnosti. Ide totiž o jednotlivé súčasti komínu, ktoré do seba nemusia zapadať podľa našich predstáv a vyžadujú si operatívne jednanie.

Komínový systém je však pomerne jednoduchá a metodická záležitosť. Inštaláciu, respektíve montáž kompletného celku by ste zvládli po nejakom zaučení aj vy. Všetky súčiastky sú od jedného výrobcu a ide v podstate o inteligentné „lego.“ Všetko má svoje miesto a všetko do seba zapadá tak, ako má. Ak chcete byť majstrom, ktorý sa postará o stavbu komínového systému, zvládnete to aj svojpomocne.

Vyberajte uvážlivo

Prvá otázka padá na druh paliva, akým budete vykurovať svoju domácnosť. Na základe toho by ste si potom mali vyberať komínový systém na pevné palivo (najlacnejšie riešenie) alebo kombinovaný systém, vďaka ktorému je možno kombinovať pevné palivo či plyn.

Druhá otázka sa týka materiálu. Šamotové komíny obsahujú aj krbovú vložku a izolačný materiál. Ďalším materiálom je nerez, ktorý sa stáva veľmi obľúbeným hlavne kvôli montáži, ktorá je pomerne jednoduchá.

Tretia rada sa týka porady s odborníkom, ktorý vám predostrie možnosti a kvalifikovane a odborne vám poskytne tú najlepšiu alternatívu.

Myslite na svoj dom a príjemné teplo v ňom.