Ako vybrať správne kytice? Online to ide tiež!

0
1682

Zvyk obdarovávať blízkych a známych kvetinami sa pôvodne začal vo Veľkej Británii v 16. storočí a do dnešných dní sa hojne udržiava. Veď koho by nepotešila kytica krásnych kvetov! Za rôznymi druhmi kvetov, ich farbou či tvarom kytice sa skrývajú rôzne symboly, podľa ktorých sa aj hodia na rôzne príležitosti. Aby ste siahli po tých správnych kvetoch, nechajte sa inšpirovať našimi radami.

A čo kúpa kytice online?

Pri návšteve kamenného kvetinárstva vám zvyčajne poradí kvetinárka, ktoré kvety sa hodia na akú príležitosť. Nemusíte sa však obávať ani nákupu kytice online. Na týchto stránkach si zvyčajne môžete vybrať aj príležitosť, prípadne osobu, ktorej kytica pôjde. Vďaka tomu sa nemôžete pomýliť.

Záleží aj na farbe

Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale farby predmetov vnímame podvedome a tak sa nám spolu s ich významami zapisujú do pamäti. Rovnako je to aj v prípade kvetov, pri výbere treba byť pozorný. Veď farba toho veľa napovie. Napríklad biela je farbou čistoty a nevinnosti a zároveň vyjadruje vernosť. Za červenou sa skrýva agresia, vzrušenie, ale aj životná sila a láska, prebúdza túžbu a vášeň. Žltá je síce farbou energie, radosti i nádeje, ale kultúrne sa spája so závisťou a nenaplnenou láskou.

Pestré narodeniny

Pri narodeninových oslavách je pestrosť na mieste. Veselá kombinácia farieb a rôznych druhov kvetov je na narodeniny ako stvorená. Môžete zvážiť klasické ruže, ako aj tulipány, konvalinky, margarétky, ľalie, slnečnice či orchidey. V prípade narodenín môže florista popustiť uzdu fantázii a využiť aj netradičné prvky.

Luxusná na svadbu

Na gratuláciu k svadbe radšej zvoľte jednofarebnú krémovú kyticu, prípadne viaceré odtiene jednej farby, čo spraví kyticu romantickejšou. Siahnite po luxusnejšie pôsobiacich kvetoch, ako sú ľalie, ruže, kaly či pivónie.

 

Foto: Bigstockphoto