Viete, aké prednosti majú drevené podlahy?

0
703

Drevené podlahy majú naozaj veľký počet výhod, pre ktoré sa stále držia na prvej priečke v obľúbenosti stavebných materiálov. Drevo sa okrem iného využíva aj pri výrobe nábytku a ďalších doplnkov do bytu a domu. Aké sú hlavné výhody drevených podláh?

Teplo domova

Drevo je materiál, ktorý je neskutočne príjemný na dotyk. V zime nie je ľadové, v lete sa tak nerozpáli. Prírodné materiály majú túto výhodu a okrem toho pôsobia oveľa útulnejšie, ako sterilné dlažby, liate podlahy alebo betón.

Životnosť drevených podláh

Životnosť kvalitného a dobre ošetreného dreva sa môže vyšplhať až na stovky rokov. Najmä v prípade, ak sa rozhodnete pre drevené podlahy masív. Dôkazom tohto faktu sú niekoľko stoviek rokov staré podlahy a strešné krovy v historických budovách.

Starostlivosť o podlahu

Niektoré typy podláh si vyžadujú aj určitú starostlivosť. Ak si však objednáte parkety na zákazku, nemusíte sa ničoho báť a starostlivosť o drevené podlahy bude v podstate nulová. Drevo je veľmi odolné a pokiaľ nevytopíte alebo nezapálite celú miestnosť, vydrží veľa.

Čo vaše zdravie?

V dnešnej dobe je všade okolo nás veľa umeliny. Všetko je z plastov, kovov alebo betónu, ktoré v domoch nevytvárajú práve zdravé prostredie a prírodnú klímu. Ak chcete zdravý domov, dajte šancu drevenej podlahe, hlinenej omietke a poctivým tehlovým múrom.

Široký výber

Drevené podlahy sú dostupné v skutočne širokej škále rôznych vyhotovení a materiálov. Každý človek pri prezeraní možností narazí na podlahu, ktorú si jednoducho zamiluje. Presvedčte sa o tom aj vy a vyberte si drevenú podlahu.