5 rád, ako mať naozaj úžasný vzťah

0
954

Ak sa kohokoľvek opýtate čo považuje za zmysel života, odpovede sa môžu líšiť. Ak však položíte otázku či by boli schopní žiť bez lásky, takmer každý vám odpovie rovnako – Nie. Láska je kritická súčasť našich životov. Ako deti sme milované a máme len veľmi krátky čas na to aby sme sa naučili milovať späť. Toto učenie je proces na celý život a omyly, ktoré urobíme nás môžu stáť ľudí, ktorí sa už nikdy nevrátia späť. Existuje teda návod na dokonalý vzťah? Najskôr asi nie ale nasledujúce rady vám rozhodne môžu pomôcť.

1.  Komunikujte

Neexistujú dvaja ľudia, ktorí sú úplne rovnakí a napriek tomu, že môžu mať mnohé spoločné, ich vnímanie sveta sa v rôznych momentoch líši. Predpokladať, že ten druhý vie, čo nám ide hlavou je amatérska chyba, ktorá môže splodiť drobné spory ale aj fatálne hádky. Vo vzťahu je alfou a omegou komunikácia. Pokojné a citlivé vysvetlenie každého emocionálneho skratu, krivdy alebo správania, ktorým nám partner nevedomky vytvára trápenie je jedným z kľúčov k zdravému, no najmä šťastnému vzťahu.

2. Dôverujte Vašim partnerom

Vzťah je jednou z najväčších skúšok odvahy, ktorá nás v živote čaká. Aj keď sa všetky páry líšia, majú jednu vec spoločnú – začínajú sa skokom odvahy. Začiatok každého vzťahu sprevádza krok do prázdna. Predvídať myšlienky a kroky toho druhého je nemožné a to je dôvod prečo dôvera ostáva na našich pleciach. Jediná vec, čo zaručene ukončí náš vzťah je konštantná paranoja a podozrenia. Náš partner sa nikdy nebude cítiť pohodlne v prostredí, v ktorom bude jeho láska a oddanosť neustále spochybňovaná.

3. Nechajte si osobný priestor

Existuje fundamentálny rozdiel medzi túžbou nebyť s niekým a byť sám. Každý jeden z nás si prešiel momentami, ktoré vedia byť príliš veľké na jedno sústo. Aj keď sa nám snaží naša polovička poskytnúť všetku lásku a bezpečie v ťažkých chvíľach, finálne rozhodnutie každej dilemy je na nás a v konečnom dôsledku nás ich intenzívna snaha o pomoc môže dostať do úzkych. A aj v prípadoch, v ktorých sa netrápime, byť občas len sám so sebou je príležitosť na osobný rozvoj, dôkladné uvažovanie nad budúcimi rozhodnutiami alebo len obyčajný relax.

4.Budujte si spoločné záujmy

Aj tí dvaja najspontannejší a najzaujímavejší ľudia, čo kedy žili by sa po pár rokoch vzťahu dostali do rutiny. Predsa len je to naše genetické programovanie – usadiť sa a založiť rodinu. No od dôb našich predkov prešli už stovky rokov a teraz čakáme od života niečo viac ako sedieť pred krbom a vychovávať vnúčence. Hľadanie spoločných záujmov je jeden zo spoľahlivých spôsobov ako uniknúť rutine a priniesť nový dych do zabehnutého vzťahu. Od spoločného objavovania kinematografie, cez kurzy maľovania až po tandemové zoskoky možnosti sú nekonečné a spoločná aktiivita môže byť predmetom nových debát a príležitosť každý deň sa opäť zamilovať.

5. Experimentujte v spálni

Mnohí sa vystatujú, že ich cieľom pri hľadaní partnera nie je sex alebo dokonca, že pre nich nie je dôležitý. No nalejme si čistého vína. Sex nemusí byť vo vzťahu kľúčový ale bez neho to proste nejde. Pocit príťažlivosti a vzájomnej fyzickej atraktivity nám dodáva sebavedomie do každodenného života. No tak ako sme spomínali bežný život, aj naša intímna stránka sa časom dostane do zabehnutých koľají. Svetlom nádeje v týchto chvíľach môžu byť nové polohy a sexuálne experimenty. Jednou z najlepších praktík je tantrická masáž, ktorá prináša úplne nový dych do nášho sexuálneho života. Obaja partneri prejdú spoločne novým emočným aj fyzickým zážitkom, ktorý ich prenesie na úplne novú hladinu poznania svojho tela aj tela toho druhého. Erotická masáž pomôže odhaliť skryté túžby a obohatí sexuálny život aj dlhoročných partnerov.

Na záver stačí len povedať, že aj keď neexistuje zaručená príručka na úžasný vzťah, vzájomné porozumenie, dôvera a ochota vystúpiť z komfortnej zóny nám môže ponúknuť pevné základy.