Video: Smrteľnú nehodu Paula Walkera zaznamenala kamera

0
422

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Explóziu a následný požiar automobilu, v ktorom v sobotu zahynuli herec Paul Walker a jeho kamarát a obchodný partner Roger Rodas, zaznamenala bezpečnostná kamera umiestnená na neďalekej budove.

Video by malo pomôcť polícii, ktorá preveruje, či dvojica nehavarovala počas nelegálnych pretekov. Tie sa totiž často konajú práve v tejto oblasti. V spomínanom videu však nevidieť žiadne ďalšie vozidlo.

Obrazom: Miesto tragédie, kde zahynul herec Paul Walker a jeho kamarát Roger Rodas

Walker a 38-ročný Rodas sa v sobotu zúčastnili na charitatívnej akcii, ktorú usporiadali v priestoroch ich spoločného obchodu s autami Always Evolving v kalifornskej Valencii. Počas dňa okrem iného predvádzali rôzne luxusné automobily.

Porsche Carrera GT malo podľa jedného zo svedkov problémy a zhasínal mu motor, tak sa Rodas rozhodol, že sa pôjde previezť a zistiť, čo s ním je. Zavolal aj Walkera, ktorý už bol na odchode, no súhlasil, že pôjde s ním. „Tak to robia v každom obchode s autami. Ak majú nejaké podozrenie, idú sa previezť a snažia sa zistiť, kde je chyba,“ povedal nemenovaný svedok v rozhovore pre reláciu E! News a dodal, že herec si zapol bezpečnostný pás a povedal niečo ako „hneď som naspäť“. Dvojica sa išla previezť, no pri návrate približne 460 metrov od obchodu havarovali.

Video: Smrteľnú haváriu zachytila kamera

Rodas údajne stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré narazilo do dvoch stromov, stĺpa pouličného osvetlenia a následne začalo horieť. Oficiálnu príčinu nehody zatiaľ nezverejnili.

Jednou z možností je aj porucha vozidla. Na mieste totiž chýbali stopy po brzdení, ktoré vidieť až tesne pred miestom nárazu. Tie sú navyše rovné, akoby šofér nedokázal pohnúť volantom a zabrániť tak zrážke. Na poruchu, zrejme únik nejakej kvapaliny, vraj poukazuje aj skutočnosť, že plamene sa príliš rýchlo rozšírili v prednej časti auta.

Na miesto havárie prichádzajú fanúšikovia a fanúšičky, rodina a kamaráti. Prinášajú sviečky a rôzne darčeky. Podľa polície tu však predvádzajú aj rôzne nebezpečné kúsky s autami.

Po tragickom úmrtí jednej z najväčších hviezd akčnej série Rýchlo a zbesilo je neistá budúcnosť siedmeho filmu, ktorý mal premiéru naplánovanú na júl 2014. Viac sa dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Video: Tyrese Gibson, kolega a kamarát Paula Walkera, sa na mieste tragédie rozplakal

Informácie pochádzajú z webových stránok www.eonline.com, www.tmz.com a z archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.