Video: Pochovali veľvyslanca, ktorého zabil výbuch trezoru

0
589

PRAHA 8. januára (WEBNOVINY) – Na predmestí Rámalláhu v stredu pochovali palestínskeho veľvyslanca Džamála Muhammada Džamála, ktorý zomrel po výbuchu trezoru v Prahe. Informoval o tom šéf českého styčného úradu v Palestíne Radek Rubeš. Podľa palestínskej misie v ČR bol pohreb oficiálny.

Veľvyslanca, ktorého pozostatky v pondelok prepravili letecky z Prahy, pochovali po poludňajších modlitbách v lokalite Al-Bíra na Západnom brehu Jordánu, asi 15 kilometrov severne od Jeruzalema, informuje spravodajský portál iDNES.cz.

Video: Pochovali palestínskeho veľvyslanca Džamála

Veľvyslanec Džamál Muhammad Džamál zahynul pri explózii na Nový rok potom, čo otvoril trezor vo svojej novej rezidencii. Okolo prípadu je veľa nejasností a viaceré informácie sa rozchádzajú. Palestínčania napríklad pôvodne uviedli, že trezor nikto najmenej 20 rokov nepoužíval, neskôr však túto informáciu dementovali.

Česká polícia počas vyšetrovania objavila v rezidencii neregistrované zbrane. Dcéra zosnulého veľvyslanca v piatok vyjadrila presvedčenie, že jej otec bol zavraždený. Ráná Džamálová naznačila, že výbušninu musel do trezoru niekto umiestniť počas sťahovania.

Odporúčame aj:

Otca zavraždili, tvrdí dcéra palestínskeho veľvyslanca

Náhly zvrat, trezor v byte veľvyslanca sa používal denne

Palestínsky veľvyslanec neprežil výbuch v jeho pražskom byte

Česká polícia uvádza, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by výbuch mala na svedomí "tretia osoba". Za štvrťstoročie palestínskeho veľvyslanectva doteraz v Prahe pôsobili len traja veľvyslanci. Posledným bol práve Džamál Muhammad Džamál, ktorý bol vo funkcii od októbra 2013.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.