Video: Nezvestnému ukrajinskému aktivistovi odrezali ucho

0
484

KYJEV 31. januára (WEBNOVINY) – Ukrajinského protivládneho aktivistu Dmytra Bulatova, ktorý bol od 22. januára nezvestný, našli vo štvrtok zraneného v dedinskom dome neďaleko Kyjeva, kde ho údajne zanechali neznámi únoscovia.

Podľa spravodajského portálu Kyiv Post odvolávajúceho sa na správy ukrajinských televíznych kanálov 35-ročný vodca iniciatívy AvtoMajdan tvrdí, že ho bili a mučili muži s ruským prízvukom, ktorí mu okrem iného odrezali jedno ucho. Momentálne sa údajne nachádza na jednej zo súkromných kliník v Kyjeve.

Video: Našiel sa ukrajinský aktivista Bulatov

Zmiznutie Bulatova nahlásila ešte 23. januára jeho manželka, polícia však o pátraní neposkytovala žiadne informácie. Objavili sa tak dohady, že aktivista skončil ako 50-ročný Jurij Verbycký z protestnej skupiny JevroMajdan, ktorého 21. januára uniesli z nemocnice a nasledujúci deň ho našli mŕtveho v lese pri Kyjeve.

Obrazom: Ukrajina očami slovenského fotografa

Kyiv Post uvádza, že Bulatov zmizol po tom, ako v Kyjeve približne 15 aktivistov "napadli, zbili a zadržali" policajti, ktorých údajne sprevádzali "najatí banditi". Skupinu AvtoMajdan tvoria motoristi, ktorí pomáhajú chrániť a zásobovať aktivistov EvroMajdanu okupujúcich Námestie nezávislosti v centre Kyjeva.

Odporúčame aj:

Protesty v Kyjeve si už vyžiadali vyše 1200 zranených

Ukrajina schválila amnestiu, Janukovyč je práceneschopný

V4 odsúdila násilie na Ukrajine, Fica znepokojujú radikáli

USA zvažujú sankcie voči ukrajinskej vláde aj opozícii

Ukrajine pre politické turbulencie zhoršili rating

Ukrajina je na pokraji občianskej vojny, tvrdí exprezident

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.