Video: Ameriku paralyzuje snehová smršť, prídu ďalšie mrazy

0
402

FILADELFIA 22. januára (WEBNOVINY) – Severovýchod Spojených štátov v utorok opäť zasiahla snehová búrka, ktorá miestami priniesla až 45 centimetrov snehu.

Búrka zasiahla oblasť s dĺžkou asi 1600 kilometrov od Kentucky po Massachusetts, pričom najviac postihnuté sú husto obývané miesta medzi Filadelfiou a Bostonom.

Počasie spôsobilo značné problémy v doprave, zrušené boli tisíce letov a mnohé cesty sú neprejazdné. So snehom bojuje mesto Washington, New York aj New Jersey.

Obrazom: Ameriku opäť paralyzuje sneh, prísť majú aj mrazy

Odporúčame aj:

Počasie vyčíňa v Európe: V Poľsku meškal vlak tisíc minút

Rekordné mrazy v USA prekonali Antarktídu, zomrelo 21 ľudí

Búrkové počasie bude pokračovať aj v stredu a meteorológovia varovali, že môže priniesť ďalšie mrazy. "Búrkový systém v noci zosilnie a do pobrežných oblastí Nového Anglicka a na severovýchod prinesie husté sneženie a silný vietor," uvádzajú meteorológovia.

Video: Snehová búrka zasiahla aj New York

Vo Washingtone zatvorili všetky štátne úrady ako aj väčšinu škôl. V New Yorku a New Jersey vyhlásili stav ohrozenia a záchranné zložky uviedli do pohotovosti. Motoristom odporučili jazdiť len v nevyhnutných prípadoch.

Zrušiť museli celkovo asi 3000 letov, či už vnútroštátnych alebo medzinárodných. Najviac postihnuté sú letiská vo Washingtone, New Yorku a Filadelfii. Problémy má aj železničná doprava.

Video: Severovýchod Spojených štátov paralyzuje sneh

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.