Daft Punk vystúpia na udeľovaní cien Grammy

0
812

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) – Francúzske duo Daft Punk vystúpi počas slávnostného udeľovania cien Grammy, ktoré sa uskutoční 26. januára v losangeleskom Staples Center.

Pôjde o ich vôbec prvé živé vystúpenie od roku 2008, pričom v rovnakom roku zahrali na odovzdávaní Grammy spoločne s rapperom Kanyem Westom skladbu Stronger.

“Nakoľko mali s nami takú dobrú skúsenosť z roku 2008, keď vystúpili spolu s Kanyem, tak radi pristúpili na rokovania o vystúpení v aktuálnom ročníku. Rozhovory s nimi trvali niekoľko mesiacov a nakoniec súhlasili, že budú súčasťou ceremoniálu. O detailoch naďalej rokujeme, ale z účasti tejto legendárnej skupiny sme naozaj veľmi nadšení,” uviedol v rozhovore pre magazín Rolling Stone výkonný producent odovzdávania cien Grammy Ken Ehrlich. Daft Punk získali v 56. ročníku Grammy štyri nominácie.

Video: Daft Punk – Lose Yourself to Dance

Daft Punk vznikli v roku 1993 v Paríži. Známymi sa stali už debutovou nahrávkou Homework (1997), ktorá okrem iných obsahovala aj single Da Funk a Around The World. O štyri roky neskôr vydali album Discovery (2001) s hitmi One More Time alebo Harder, Better, Faster, Stronger.

Táto nahrávka dostala vizuálnu podobu v animovanej snímke Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003) japonského režiséra Kazuhisu Takenouchiho. Nasledovali štúdiovka Human After All (2005), soundtrack k sci-fi Tron: Dedičstvo (2010) a najnovší album Random Access Memories (2013) obsahujúci hit Get Lucky.

Známi sú tiež tým, že kladú dôraz na vizuálnu prezentáciu svojej tvorby a špecifické sú ich živé vystúpenia.

Informácie pochádzajú z webstránky www.gigwise.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.