V Soči našli šesť mŕtvol v autách, v jednom vybuchla nálož

0
484

MOSKVA 9. januára (WEBNOVINY) – Mesiac pred začatím ZOH v ruskom čiernomorskom stredisku Soči objavila polícia v stredu na juhu Ruska šesť mŕtvych tiel v štyroch opustených autách.

Všetci muži mali strelné poranenia, informovala vo štvrtok ruská agentúra Interfax. Po príchode polície v jednom aute vybuchla nálož, nikoho však nezranila. V ďalších dvoch autách boli tiež výbušniny, no polícii sa ich podarilo zneškodniť.

Podomácky vyrobené výbušniny

Podľa polície to boli podomácky vyrobené výbušniny obsahujúce drobné kovové predmety, aké používajú povstalci v nepokojnom severokaukazskom regióne.

Jednou z obetí bol miestny občan, ďalší dvaja pracovali v oblasti ako taxikári. Vyšetrovacia komisia zaoberajúca sa veľkými kriminálnymi prípadmi v Rusku už začala zjavné vraždy vyšetrovať.

Rusko zaviedlo v utorok mimoriadne bezpečnostné opatrenia v snahe zabrániť útokom počas olympijských hier.

Do Soči len so špeciálnym povolením

Obavy vyvolávajú najmä hrozby zo strany islamských extrémistov zo Severného Kaukazu, ktorí koncom decembra uskutočnili dva teroristické útoky vo Volgograde a zabili najmenej 34 ľudí. Najprísnejšie opatrenia platia v dejisku zimných olympijských hier Soči.

V meste a jeho okolí nasadili až 37 000 príslušníkov bezpečnostných síl. Od utorka môžu do 350-tisícového mesta pri Čiernom mori vojsť len autá so špeciálnym povolením. Všetky demonštrácie a pochody tam musí schváliť ministerstvo vnútra.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.