V sídle palestínskej ambasády v Prahe našli ďalšiu výbušninu

0
407

PRAHA 16. januára (WEBNOVINY) – Česká polícia objavila v rezidencii palestínskej ambasády v pražskom Suchdole, kde zomrel pri výbuchu trezoru veľvyslanec, ďalšiu výbušninu.

Portálu iDNES.cz to potvrdil riaditeľ pražskej polície Martin Vondrášek, podľa ktorého výbušninu už skúma Kriminalistický ústav. Po novoročnej explózii polícia evakuovala okolie areálu rezidencie práve z dôvodu nálezu ďalšej trhaviny.

Vyšetrovatelia našli na ambasáde aj dvanásť kusov zbraní vrátane samopalov a pištolí, ktorých pôvod je však stále nejasný. Polícia už rozšírila podozrenie z trestného činu usmrtenia z nedbalosti a nedovoleného ozbrojovania o vyrobenie alebo získanie výbušniny.

Video: Výbušnina zabila veľvyslanca na Nový rok

Veľvyslanec Džamál Muhammad Džamál zahynul pri explózii na Nový rok potom, čo otvoril trezor. Výbuch s najväčšou pravdepodobnosťou nastal vo chvíli, keď Džamál s výbušninou manipuloval a snažil sa ňou zabezpečiť trezor proti vniknutiu. Polícia predbežne vylúčila cudzie zavinenie. Dcéra zosnulého veľvyslanca Ráná Džamálová však vyjadrila presvedčenie, že jej otec bol zavraždený.

Palestína sa oficiálne ospravedlnila Česku za nelegálne držanie zbraní v priestoroch veľvyslanectva. Palestínske ministerstvo zahraničia tvrdí, že zbrane pochádzajú ešte z osemdesiatych rokov a neboli nikdy použité.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.