V prírode nájdeme liek na každé ochorenie. Pomôcť nám môže aj kvalitný sypaný čaj

0
1365

Na chrípku a prechladnutie, na krásu, ale aj ako životabudič. Sypané čaje sú zázrak prírody.

Na každú chorobu príroda vymyslela liek. Keď sa na jar začína prebúdzať príroda, rozkvitajú aj všetky stromy, bylinky a kvety, ktoré majú blahodárny účinok na náš organizmus.

Po dlhej zime, ktorá bola ideálnym obdobím, aby každý organizmus vypol, reštartoval a oddýchol si, prichádza obdobie, kedy sa všetko prebúdza a kvitne. Všetky stromy, rastliny, zvieratá ale aj my ľudia. Jarné obdobie je pre náš organizmus veľmi náročné. Je to čas, kedy organizmy ťažšie reagujú na zmenu počasia. Spoločne s nástupom jari prichádza neželané obdobie chrípok, kedy je dôležitý zdravý životný štýl a podporenie imunity. V tomto období je ideálnym pomocníkom kvalitný sypaný čaj, ktorý si uchováva svoje výživové vlastnosti. Skvelou voľbou sú čaje od Zlatea, ktoré prinášajú pôžitok a radosť s každým dúškom.

Pozrite sa s nami na 5 základných druhov sypaných čajov:

Zelený čaj

Je plný antioxidantov, ktoré sú prospešné pre náš organizmus. Pomáha znižovať cholesterol, je vhodný na úpravu krvného tlaku, ale zároveň je známy aj ako čaj dlhovekosti. Obsahuje kofeín a tým sa radí za obľúbeného spoločníka, s ktorým mnohí z nás začínajú každé ráno.

Biely čaj

Je nazývaný aj biele zlato. Originál biely čaj rastie iba na jednom mieste na svete, v Číne.  Čína je domovom niekoľkých skvelých odrôd a v porovnaní s inými čajmi ma najviac účinných látok prospešných v boji s rakovinou. Je skvelým spoločníkom v prípade, ak plánujete očistu tela. Taktiež skvelo pôsobí aj na kvalitu pleti.

Čierny čaj

V Nepále sa sypaný čierny čaj používa ako liek na dýchanie, žalúdok i vitalitu. Prispieva k správnej funkcii srdca, znižuje riziko cukrovky a podporuje zdravie ústnej dutiny.

TIP: Odvar z čierneho čaju je možné použiť aj na umývanie vlasov. Vďaka nemu budú vlasy jemnejšie a krásne lesklé.

Bylinkové čaje

Bylinkové čaje sú pripravované z rôznych rastlín, bylín a kvetov. Svet bylinkových čajov je skutočne rozmanitý a práve tu môžeme vidieť, ako fantasticky dokáže pomôcť  príroda. Na každé ochorenie vieme nájsť bylinky na čaj, ktorý dokáže podporiť liečbu, prípadne odvar z nich vieme použiť  aj ako prevenciu.

Ovocný čaj

Ovocné čaje neobsahujú teín ani kofeín. Sú teda vhodné pre všetky vekové kategórie a je možné ich piť bez obmedzenia. Sú skvelé na uhasenie smädu a výborne nás osviežia. Sú produkované na čistej prírodnej báze a vylúhované komponenty sa dajú zjesť, nakoľko je to sušené ovocie. Ovocné čaje obsahujú paletu vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie, zvyšujú obranyschopnosť a predchádzajú ochoreniam.

Ale ako pripraviť čaj, aby si zachoval všetky svoje blahodárne vlastnosti?

Pred prípravou každého čaju je dôležité vedieť, ako dlho sa má lúhovať. Na sypaný čaj je ideálne použiť kanvicu na čaj, do ktorej nasypeme odporúčané množstvo a po vyluhovaní  sa zmes stlačí na dno. Nám už len potom ostáva  vychutnať si dúšok nášho kvalitného čaju.