Upratovanie už nemusí byť nočnou morou

0
711

Upratovanie domácnosti určite nepatrí medzi najobľúbenejšie aktivity, ktoré vo svojom voľnom čase praktikujete. Niektoré interiéry vyžadujú generálne upratovanie aj každý týždeň, ostatným sa stačí vo väčšom venovať každé dva týždne. Záleží aj na tom, ako často robíte menšie upratovacie aktivity počas týždňa. Ak práve upratovanie nie je vašou top činnosťou a radšej by ste čas jej venovaný strávili inak a prospešnejšie pre seba, určite oceníte efektívne zlepšováky u vás doma. Pýtate sa, ako sa dá upratovanie zjednodušiť?

Robotický vysávač do každej domácnosti

Jedným z najproblémovejších miest v takmer každom vnútornom priestore sú podlahy. V prípade, že máte taký typ podlahy, kde je viditeľná každá smietka, máte aj estetický problém. Ak však na podlahe aj nie je špina vidieť, neznamená to, že ju nemusíte pravidelne umývať. S mopom, metlou či vysávačom ale nemusíte chodiť po byte vy. Stačí si len zadovážiť skvelého robotického pomocníka do domácnosti a vy si tak ušetríte množstvo drahocenného času. Okrem toho, že vám robotický vysávač uľahčí prácu, vy o jeho činnosti ani nebudete musieť vedieť, lebo si ho môžete nastaviť na prevádzku v čase, keď ani nie ste doma. Po práci sa tak vrátite do čistej podlahy bez prachu, omrviniek či vlasov.

Moderné technológie už zabraňujú robotickým vysávačom padnúť zo schodov vďaka početným senzorom, vedia prekonať prekážky ako je prah dverí, niektoré je dokonca možné ovládať aj cez mobilnú aplikáciu, kde si môžete nahrať pôdorys vášho príbytku. Uľahčite si upratovanie, keď sa to dá.

Praktické vysávače sú aj tie do ruky. Ich skladovanie je bezproblémové, pretože nezaberajú takmer žiadne miesto a so špeciálnymi nadstavcami sa dostanete aj na ťažko dostupné miesta. Takto môžete rýchlo lokálne vysať bez toho, aby ste museli rozkladať celý obyčajný vysávač.

Spoľahlivý parný čistič

Podlahe môžete ukázať, kto je tu pánom, aj vďaka parným čističom, ktoré nepotrebujú žiadne čistiace prostriedky. Tieto domáce spotrebiče fungujú na princípe zohrievania vody a parou sa odstraňujú všetky nečistoty a baktérie zo zeme. Stavte na kvalitné parné čističe, vďaka ktorým sa bude vaša podlaha lesknúť ako nikdy predtým. Úplne najideálnejšou voľbou je kúpa parného čističa, ktorý je zároveň vysávačom, čiže fungujú ako dva v jednom. Takýmto upratovaním si môžete byť istí, že na podlahe nezostane žiadna špina.

Snažte sa využívať moderné technológie, čo najviac to ide. Uľahčia vám práve neobľúbenú činnosť ako upratovanie a vám tak ostane voľný čas na vaše aktivity a rodinu. Spomínané malé domáce spotrebiče sa cenovo pohybujú v stovkách eur, sú priestorovo úsporné a veľmi jednoducho sa ovládajú. Neváhajte a urobte krok pre modernú domácnosť.