3 odvetvia, v ktorých je tlač brožúr dôležitá

0
1282

Možno ste presvedčení o tom, že v dnešnej dobe, keď sa všetko presúva do digitálneho sveta, už klasické tlačené brožúry stratili svoj zmysel. Omyl! Aj tieto tradičné reklamné nástroje stále dokážu byť veľmi užitočné a pomôcť vášmu podnikaniu rásť.

Pýtate sa, v čom je ich čaro? Zákazníci majú radi, keď môžu v rukách držať niečo hmatateľné, niečo, k čomu sa môžu neskôr vrátiť, niečo, čo im pomôže sa rozhodnúť alebo vybrať si z vašej ponuky aj neskôr, v pohodlí domova.

Profesionálne vyzerajúca brožúra je skvelým predstavením vášho podnikania, vie získať nových zákazníkov a obchodných partnerov. Jej ďalšou obrovskou devízou je to, že obyčajne nepredstavuje veľkú nákladovú položku a funguje v každom odvetví. Užitočná býva hlavne v týchto oblastiach:

Gastronómia a ubytovanie

Reštaurácie, puby, kaviarne, ale aj hotely, penzióny, kluby a ďalšie formy pohostinstiev, spozornite. Elegantný spôsob, akým odpromujete pripravované akcie, najmä v období Valentína či iných špeciálnych dátumov, je pútavo pripravená brožúra. Môžete takto tiež predstaviť sezónne či denné menu, ale aj podujatia, ktoré sa u vás v najbližšej dobe uskutočnia.

Záujem o vašu brožúru viete zvýšiť aj tak, že do nej zakomponujete napríklad kupóny na zľavy, alebo odmeníte za vernosť výhodami. Napríklad ak zákazník deväťkrát navštívi hotelový wellness a prinesie si brožúru, do ktorej sa jeho návštevy zaznačia, pri desiatej návšteve má vstup zadarmo alebo získa nejaký darček.

Móda

Módni návrhári, ale aj butiky, svadobné salóny, obchody s odevmi, obuvou a doplnkami či šperkami môžu svoj tovar šikovne prezentovať vďaka brožúram s profesionálnymi produktovými fotografiami. Čím exkluzívnejší je váš sortiment, tým väčšiu službu vám urobí kvalitná tlač, lesklý či laminátový povrch papiera.

Brožúry môžete pribaliť k objednávkam napríklad z e-shopu, alebo ich rozdávať na veľtrhoch, výstavách, umiestniť do stojanov v nákupných centrách a svojich predajniach. Využite možnosť v nich ukázať ponúkaný sortiment takým spôsobom, akým na to nie je priestor v predajni: napríklad vyskladaním outfitov na rôzne príležitosti a pod. Inšpiráciu zákazníci ocenia.

Služby

Či už poskytujete masáže, striháte psov, líčite, venujete sa výučbe cudzích jazykov, ste opravár alebo navrhujete záhrady, v brožúre máte ideálny priestor na to stručne a výstižne predstaviť svoju firmu a poskytnúť záujemcom o svoje služby ukážky vašej práce.

Odlíšte sa od konkurencie a pridajte do brožúry niečo, vďaka čomu si vybudujete stabilnú základňu verných zákazníkov, opakovane sa vracajúcich práve k vám. Podeľte sa o dosiahnuté úspechy a ľudia budú chcieť využívať vaše služby.

Aby brožúry na sto percent plnili účel a urobili na zákazníkov dobrý dojem, mali by byť kvalitne a odolne spracované. Dajte si na ich tvorbe záležať a premýšľajte z pohľadu klienta. Tlač brožúr odporúčame zveriť do rúk profesionálom. Uvidíte, že ak do marketingovej stratégie zakomponujete brožúry, investícia sa vám vráti mnohonásobne.