Tenorista Andrea Bocelli sa teší na vystúpenie v Bratislave

0
595

BRATISLAVA 18. decembra (WBN/PR) – Už o pár dní pricestuje svetový tenorista Andrea Bocelli na svoju premiérovú návštevu Bratislavy, kde 29. decembra 2013 odohrá svoj veľký sviatočný koncert. Vianoce prežíva taliansky umelec v kruhu svojich najbližších, vo viere, pokoji, v duchu náboženských tradícií a hlbokého zamyslenia. „Len v blízkosti ľudí, ktorých máte radi, sa dajú prežiť Vianoce naplno,“ tvrdí Bocelli. Jeho koncert bude vianočným darčekom pre tisícky ľudí a on sám ho považuje za dar. Koncert so sviatočnou atmosférou a lukratívnymi hosťami sa uskutoční v Slovnaft Arene. Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal a na stránke www.andreabocelli.com/tickets.

„Pre mňa je priamy kontakt s mojím publikom veľký dar, zvlášť v čase Vianoc. Fakt, že mám pred sebou toľko ľudí, ktorí sú mi naklonení, ktorí ma chcú počúvať, je pre mňa veľkou cťou. Som vďačný za každého jedného z mojich divákov. Cítiť ich náklonnosť, to, akým emočným komunikátorom medzi nami môže hudba byť, ako dokáže poraziť všetky kultúrne bariéry, to všetko mi dáva po dvadsiatich rokoch koncertovania a životného putovania silu a radosť ísť ďalej,“ povedal päťdesiatpäťročný Andrea Bocelli.

Jeho očakávaný koncert bude rozdelený na dve časti. V prvej zaznejú klasické operné árie a piesne, v druhej zaspieva vzácny hosť popové hity zo svojho nového albumu Passione a vianočné skladby. Výnimočne bude mať až troch hostí z domácej krajiny: opernú sopranistku Adrianu Kučerovú, Janu Kirschner a muzikálovú speváčku a herečku Nelu Pociskovú. Umelcov bude na koncerte sprevádzať renomovaný Český národný symfonický orchester a jeho zbor z Prahy pod vedením špičkového talianskeho dirigenta Marcella Rotu. Dovedna bude na pódiu viac ako 130 umelcov.

„Keď stojím pred desiatkami tisícok ľudí, moja túžba, môj záväzok je nadviazať kontakt s každým jedným človekom z publika. Hudba je schopná takejto alchýmie – bez ohľadu na zloženie divákov; vďaka sile umenia vieme zdieľať a vzájomne cítiť nadšenie pre krásu. Samozrejme, keď som doma, so svojimi blízkymi, a o to viac, keď sú Vianoce, cítim sa oveľa uvoľnenejší, necítim takú zodpovednosť a fyziologické napätie, aké pociťujem, keď som na pódiu,“ povedal Bocelli, pre ktorého je čas Vianoc najkrajším obdobím roka.

Ako prezradil organizátor koncertu, osobné požiadavky maestra nie sú zďaleka tak náročné, ako jeho požiadavky na techniku. Andrea Bocelli a jeho tím kladú veľký dôraz na kvalitu zvuku a techniky. O ňu sa postarajú desiatky špecializovaných odborníkov, technikov, osvetľovačov a zvukárov, ktorí pracujú v špeciálnom zvukovom systéme. Návštevníkov čaká tiež obrovská obrazovka s rozmermi 20 x 8 metrov.

Andrea Bocelli, rodák z Toskánska sa radí medzi najslávnejších talianskych spevákov všetkých čias. Za dvadsať rokov svojej kariéry predal až osemdesiat miliónov nosičov. Na svetových pódiách spieval spolu so slávnymi svetovými tenormi ako Lucianom Pavarottim, Plácidom Domingom a ženskými vokalistkami ako Sarah Brightman, Jennifer Lopez, Christina Aguilera a Celine Dion. Práve ona povedala, že keby mal Boh hlas a mohol spievať, znel by ako spev Andrea Bocelliho.

Na začiatku tohto roku vydal Bocelli svoj nový a veľmi očakávaný, v poradí už štrnásty štúdiový album Passione, na ktorom sa nachádzajú niektoré z najkrajších ľúbostných piesní vôbec, vrátane niekoľkých duetov s Jenniffer Lopez, Nelly Furtado a trubkárom Chrisom Bottim. V októbri bolo vydané CD/DVD Love in Portofino, ktoré obsahuje piesne Andrea Bocelliho a ďalšie výnimočné duetá.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.