Tantrickou masážou proti artritíde

0
1317

Choroba, akou je artritída, vám dokáže zmeniť život. Útočí hlavne na kĺby a nie každý sa s bolesťou vyrovnáva jednoducho. I preto stovky až tisíce ľudí ročne využívajú v boji proti artritíde tantrickú masáž, ktorá je zároveň alternatívou k množstvu dlhodobo užívaných liekov.

Tantrická masáž ako forma alternatívnej liečby?

Mnohí z nás majú s masážami úžasnú skúsenosť, a preto sa nemožno čudovať, že návštevnosť kúpeľov či spa-centier neustále rastie. Primárne prichádzame kvôli relaxácii, no vskutku ani ostatné účinky masáží by nemali byť zanedbávané. Preto možno masáže (aj tantrickú masáž) využívať ako liečebnú metódu. Tantra masážou sa dá účinne bojovať hlavne proti artritíde.

Liečba artritídy pomocou Tantry

Prvé stretnutie s tantra masérom je nesmierne dôležité. Ten najprv podrobne vyhodnotí, podobne ako praktický lekár, zdravotný stav pacienta. Nezľaknite sa množstva kladených otázok týkajúcich sa vášho zdravia, životného štýlu, niekedy aj duchovného presvedčenia. Všetky sú pomerne jednoduché, ľahko zodpovedateľné a pokiaľ je vám niektorá nepríjemná, možno ju vynechať. Skutočným dôvodom stretnutia je nadviazanie spojenia s tantra masérom ešte pred samotnou terapiou tantrickými masážami. Vzájomná dôvera a poznanie totižto pomáha urýchľovať progres liečby. Tantra masér takisto nadobudne predstavu o tom, aký dlhý čas je potrebný na to, kým sa dostavia viditeľné výsledky.

Tantrická masáž môže trvať pätnásť minút až dve hodiny v závislosti od závažnosti artritídy. Priebeh je sprevádzaný niekoľkými jednoduchými meditačnými aktivitami. Zahrnutý duchovný prvok blahodarne pôsobí na pocity pacienta. Celkový počet stretnutí v rámci liečby veľmi závisí od úspechu prvého stretnutia.

Tantra masér sa počas masáže bude venovať každej časti vášho tela, nevynechá ani tie intímne. Zo začiatku môžete cítiť ostych, no ten treba zahodiť, pretože i sexuálne potešenie je prospešné pre vaše kĺby. Vďaka nemu sa tvorí viacej maziva a kĺby vám nebudú vysychať.

Pokiaľ sa už dlhšiu dobu vy alebo vaši známi pasujete s artritídou, liečba pomocou tantrickej masáže iste stojí za vyskúšanie. No nezabúdajte, že tantra masáž je vhodná aj ako prevencia voči tejto nepríjemnej chorobe. Nestálo by za to radšej zamedziť bolestiam, kým je ešte čas?