Podľa čoho vybrať futbalové dresy pre deti?

0
1288

Trénujete detský futbalový team a rozhodli ste sa pre decká vybrať nové dresy? V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, čo netreba pri výbere dresov podceniť a prečo je cena veľmi dôležitá.

Veľkosť futbalových dresov

Futbalové dresy pre deti sú, podobne, ako aj kvalitné kopačky, veľmi nevďačnou komoditou. Pri rýchlosti rastu dnešných detí  je kúpa dresu príliš diskutabilná. Výber správnej veľkosti dresu a ostatných pomôcok na futbal je preto alfou a omegou medzi dobrou investíciou a vyhodenými peniazmi. Ak chcete, aby dres vydržal deckám celý rok, kúpte o číslo väčší. Pri kúpe väčšieho počtu pre celý klub môžu mladšie deti dediť dresy pod starších a tak vám poslúžia dlhšie.

S číslom alebo aj s menom?

Ak kúpite dres aj s menom, pre dieťa môže slúžiť ako pamiatka. Môže ho neskôr darovať svojmu obdivovateľovi alebo mladšiemu súrodencovi. Pri nákupe dresov do klubu odporúčame nekupovať dresy s menami, hlavne v prípade, že s teamom nehráte žiadnu ligu. Vždy je dobré objednať dve sady s rôznymi klubovými farbami pre prípad, že sa stretnete s mužstvom, ktoré má podobné farby.

Aký materiál?

V tomto prípade sa zákazníci rozdeľujú na dva tábory. Prví sú vyznávačmi bavlny, ktorá je síce príjemná, no zadržiava pot a časom dokáže pekne oťažieť. Druhou skupinou sú zástancovia syntetických materiálov, ktorí nedajú dopustiť na na dresy s perfektným vetraním a bez sania potu.

Nestačia len sieťované vesty?

Alternatívou ku kúpe dresov sú sieťované farebné vesty. Perfektne poslúžia pri tréningoch, dokonale rozdelia dva teamy (modrá a červená a deckám môžete obliecť aj o 5 čísiel väčší kus. Takéto vesty sa okrem iného výborne skladujú, nepijú pot a nemusíte ich teda po každej hre nevyhnutne prať. Vesty skvele poslúžia aj pri tréningoch, kedy si svoje klubové dresy nemusíte zakaždým špiniť. Postačí vám aj obyčajné tričko.