Stav izraelského expremiéra Ariela Šarona sa zhoršil

0
690

JERUZALEM 2. januára (WEBNOVINY) – Stav bývalého izraelského premiéra Ariela Šarona, ktorý takmer osem rokov leží v kóme, sa zhoršil, informovali izraelské médiá. Podľa ich údajov trpí 85-ročný Šaron vážnymi problémami s obličkami po tom, čo podstúpil operáciu.

Podľa spravodajského portálu Jnet citujúceho zdravotnícke zdroje ho pred mesiacom premiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti nemocnice v Tel Avive. Jeho zdravie sa následne stabilizovalo, v posledných dňoch však nastalo "závažné zhoršenie".

Šharon bol začiatkom roka 2006 na vrchole svojej moci, keď ho paralyzovala ťažká porážka. Odvtedy je v kóme, napojený na dýchacie prístroje. V septembri podstúpil operáciu na zavedenie novej vyživovacej trubice. Jeho rodina tvrdí, že občas otvorí oči a pohne prstami.

Expremiér patril k pilierom izraelskej pravicovej politiky. Preslávil sa napríklad stiahnutím izraelských vojakov a osadníkov z palestínskeho Pásma Gazy v roku 2005. Ten istý rok sa rozišiel so svojou stranou Likud a frustrovaný neústupčivými radikálmi založil centristické hnutie Kadima (Vpred).

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.