Banky na Slovensku zbierali v roku 2013 veľa cien

0
429

BRATISLAVA 2. januára (WBN/PR) – Banky zbierali ceny od prestížnych ekonomických časopisov doma aj v zahraničí za ekonomické ukazovatele, za inovácie v online či mobil bankingu.

Slovenská sporiteľňa sa stala Bankou roka 2013 na Slovensku podľa hodnotenia magazínu The Banker patriaceho do skupiny The Financial Times.

Časopis ocenil fakt, že banke sa darilo udržiavať kapitálovú primeranosť vysoko nad zákonom stanovenou hranicou a zvrátila tak negatívny dopad bankovej dane zvýšením svojej prevádzkovej efektivity a využitím vnútorných rezerv.

The Banker si všimol aj viacero technologických inovácií tejto banky, medzi ktoré patria moderné bankové aplikácie pre smartfóny.

Slovenská sporiteľňa získala v tomto roku aj ceny Best Bank in Slovakia 2013 od časopisu Global Finance, ale aj Banka roka 2013 od časopisu Trend za mimoriadne podnikateľské výsledky. Týždenník Trend ocenil, že Slovenská sporiteľňa dokázala udržať na rozdiel od hlavných konkurentov najvyšší zisk z pred vlaňajška. Banke sa zároveň darilo v úverovaní.

VÚB banka v tomto ročníku Banka roka obsadila druhú pozíciu. Banka najviac zaujala na úverovom poli, keď zvyšovala svoj podiel na trhu.

Tatra banka uspela nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Magazín Global Finance jej udelil tri významné ocenenia: Banka s najlepším Internet bankingom v strednej a východnej Európe, banka s najlepším mobilným bankovníctvom a banka s najlepším dizajnom webovej stránky na svete. Banka uspela v konkurencii 250 bánk z celého sveta.

Na poli online banking bodovala v tomto roku aj sesterská banka Tatra banky- Direct banka ZUNO. Tá zvíťazila v súťaži BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards 2013 za unikátnu a štandardizovanú implementáciu internetového bankovníctva vybudovaného na zelenej lúke vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobí.

Najlepšia banka v obchodovaní na devízovom trhu na Slovensku za rok 2013 sa stala podľa Global Finance ČSOB. Časopis Euromoney ocenil ČSOB aj za najlepšiu privátnu banku na Slovensku.

Euromoney ocenil aj Sberbank Slovensko za najlepšie vzťahy v privátnom bankovníctve.

OTP Banka Slovensko získala cenu CCEGA za dodržiavanie princípov Corporate Governance a za transparentné zverejňovanie informácií o sebe.

Poštová banka so svojim Neviazaným termínovaným vkladom už po štvrtýkrát obhájila v súťaži najlepších finančných produktov Zlatá minca prvú priečku v kategórii Termínované vklady.

Za najlepší bankový účet tohto roku bolo vyhlásené v Zlatej Minci mKONTO od mBank. Rovnaký úspech dosiahol aj eMAX plus v kategórií sporiacich účtov.

Za inovatívny prístup v komunikácii so zákazníkom získala J&T Banka špeciálne ocenenie GRAND PRIX pre najlepšie komunikujúcu inštitúciu na Slovensku.

Matka slovenskej UniCredit Bank zase získala podľa prieskum časopisu Euromoney Cash Management Poll 2013 ocenenie “Banka s najlepším riadením hotovosti” pre medzinárodné spoločnosti v Rakúsku a mnohých štátoch strednej a východnej Európy.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.