Spoločnosť Zeppelin dodáva aj do Ruska

0
1190

Spoločnosť Zeppelin je vedúcou firmou na trhu stavebných, zemných a lomových strojov a tiež energetických systémov v Slovenskej republike. Firma je známa aj ako požičovňa stavebných strojov, ktoré si viete u nich prenajať za výhodných podmienok. Elektrocentrála a minibager sú samozrejmou súčasťou ponuky.

Spoločnosť sa môže pochváliť aj faktom, že od roku 2014 dodala a inštalovala 6 svojich dieselových agregátov Cat s celkovou kapacitou 6,8 MVA do zahraničia. Záložné zdroje dodala jednému z popredných prevádzkovateľov výpočtových centier v Rusku – spoločnosti  IXcellerate. V roku 2019 Rusko začalo s aktívnym rastom komerčných výpočtových centier a výstavbou nových objektov. Jednou z týchto firiem bola aj spomínaná spoločnosť IXcellerate, ktorá sa spolieha na núdzové napájanie práve od spoločnosti Zeppelin. Pre priemyselne orientované krajiny ako Rusko, sú výpočtové centrá veľmi dôležité – spracovávajú a ukladajú dáta.

Datacentrá v súčasnosti zažívajú veľký úspech a výpočtové strediská sú budované po celom svete. Spoločnosť IXcellerate patrí do „ top trojky“ najväčších prevádzkovateľov výpočtových centier v Rusku. Úlohou spoločnosti je poskytovať svojim zákazníkom spoľahlivú infraštruktúru, aby boli dáta stopercentne zabezpečené. Práve táto firma  si pre zásobovanie svojho výpočtového  centra energiou vybrala spoločnosť Zeppelin, s ktorou začali spolupracovať od roku 2014 a ich spolupráca naďalej trvá. Doteraz spoločnosť Zeppelin ruskému partnerovi dodala a nainštalovala dva agregáty Cat 3512 a štyri agregáty Cat 342 s celkovou kapacitou 6,8 MVA. Ako IXcellerate uviedla, spoločnosť Zeppelin si vybrali kvôli ich najmodernejším a najspoľahlivejším elektrocentrálam a servise.

Po dlhších diskusiách sa preto rozhodli pre dieselové agregáty Cat. V októbri 2019 sa konalo slávnostné otvorenie 2. výpočtového centra v Moskve –  IXcellerate Moscow Two. Do roku 2023 by sa v moskovskom regióne mali vybudovať ďalšie dva výpočtové centrá. Pre tento projekt sa ráta s rozšírením zásobovania energiou a to spoľahlivými elektrocentrálami. Súčasťou plánu pre zásobovanie sú teda 2 agregáty Cat 3512B a 14 kusov Cat 3516BHD od spoločnosti Zeppelin.