Ruža a jej účinky na krásu

0
2321

Nielenže je ruža krásna a voňavá kvetina. Navyše, výťažky z ruže, a to v podobe ružového oleja, či ružovej vody, zabezpečia zdravie a krásu vašej pokožky. Ruža je totiž doslova elixírom pre všetky typy pleti. Od mladistvej pokožky, až po starnúcu a od suchej, až po mastnú.

Ako pôsobí ruža na pleť?

V kozmetickom priemysle sa využíva hneď niekoľko druhov ruží. K najúčinnejším na krásu pleti však určite patrí bulharská ruža a šípová ruža. Výťažky z nich dokážu s pleťou priam zázraky! Ako pôsobia?

  1. Hydratácia. Ružový olej má vynikajúce hydratačné účinky na suchú a popraskanú pleť. Vyživuje ju a dokonca pomáha udržiavať vlhkosť v pleti.
  2. Antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Vďaka týmto svojim vlastnostiam je ružový olej, prípadne ružová voda, vhodná aj na liečbu akné. Pomáha tiež pri odstránení vzniknutých jaziev po akné. Taktiež zmierňuje zápaly kože a ekzémy.
  3. Vyrovnáva farebný tón pleti. Ružová voda je vynikajúci pleťový toner. Pravidelné používanie napomáha k získaniu vyrovnaného farebného tónu pleti. Bojuje proti nežiaducemu začervenaniu a škvrnám na pokožke, dokonca aj stareckým.
  4. Odstraňuje vrásky. Ružový olej, ale aj ružová voda, sú ideálne pre zrelú a starnúcu pokožku. Ich vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín zabezpečuje potrebnú výživu pre pokožku s vráskami.
  5. Schladí spálenú pleť. Ak ste to prehnali s opálením, ružová voda je vašou záchranou. Schladí nadmerne opálenú pleť a vytiahne z nej všetku horúčosť.
  6. Pôsobí ako antioxidant. Ružový olej obsahuje množstvo vitamínu C. Preto je pre pleť skvelým antioxidantom. Zlepšuje štruktúru poškodenej pokožky, napríklad v dôsledku strií a pooperačných jaziev.
  7. Používa sa pri arómaterapii. Vedeli ste, že ružový olej pôsobí ako antidepresívum? Pri masáži tela zmierni napäté svalstvo. Ak ho nakvapkáte do aróma lampy, blahodarne pôsobí na vašu psychiku. Vďaka ruži teda budete nielen dobre vyzerať, ale sa aj vynikajúco cítiť!