Ruský poslanec rozohnal párty ´satanistov´

0
496

MOSKVA 1. novembra (WEBNOVINY) – Poslanec mestského zastupiteľstva v ruskom Petrohrade Vitalij Milonov, ktorý je známy svojimi radikálnymi kresťanskými postojmi, vo štvrtok vtrhol na miestnu nočnú halloweensku párty.

Podľa vlastných slov chcel odtiaľ vyhnať "satanistov", cituje ho tlačová agentúra RIA Novosti.

V petrohradskom mestskom parku sa v noci zo štvrtka na piatok zabávalo asi tisíc ľudí, ktorí boli na štýl amerických osláv Halloweenu preoblečení do rôznych kostýmov.

"Satanistickí šialenci zorganizovali bosorácky šábes neďaleko pravoslávneho kríža a pamätníka venovaného padlým vojakom," napísal Milonov na svojom Twitteri.

Poslanec prišiel medzi nich robiť "poriadok" aj osobne a zabávajúcim sa Petrohradčanom pohrozil príchodom polície. Organizátori následne oslavu "z technických príčin" zrušili. Milonov je členom vládnej strany Jednotné Rusko a v krajine je známy svojimi radikálnymi náboženskými postojmi. Bol autorom miestneho nariadenia zakazujúceho propagáciu homosexuality a na verejnosti viackrát odsúdil "diabolské" americké speváčky ako Lady Gaga alebo Madonna.

Zákaz halloweenskych osláv na školách ešte v stredu schválili poslanci v ruskej Omskej oblasti. Podľa miestneho ministerstva školstva ide o "extrémizmus a uznávanie kultu smrti". Sviatok sa pritom stal v Rusku populárnym a ako všade na svete si ho ľudia pripomínajú rôznymi kostýmami. Konzervatívnemu združeniu rodičov sa to však nepozdávalo a obrátilo sa preto so sťažnosťou na omské úrady. Ministerstvo nakoniec uznalo, že Halloween má pre svoj "mystický obsah a propagáciu kultu smrti negatívne dopady".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.