Prečo kúpiť slovenskú sedačku?

0
710

Slovensko, aj napriek tomu, že je to malá krajina, má bohatú históriu v oblasti výroby nábytku a slovenských sedačiek. Vždy tvorila významnú časť slovenského priemyslu. V súčasnosti však veľký podiel na našom trhu tvoria zahraničné výrobky, a to najmä z dôvodu otvorených hraníc. Nie je tak problematické zohnať tovar z iných európskych krajín či ďalekej Číny.

Pre spotrebiteľov je jednou z najdôležitejších otázok práve cena, ktorá sa pohybuje v rôznych kategóriách, pričom väčšina ľudí sa mylne domnieva, že slovenské sa rovná kvalitnejšie a tým pádom aj drahšie. Kvôli tomu je teda tovar dovážaný prevažne z Poľska a Číny, prehliadajúc dôležitý ukazovateľ – kvalitu. Často sa stáva, že na úkor ceny sedačka nemá všetky parametre, ktoré požaduje norma. Na úkor ceny sa šetrí na kostre, molitanových výplniach či na lacnom nekvalitnom poťahu. Stáva sa, že veľmi lacná sedačka nevydrží zákazníkovi ani dva roky a musí sa reklamovať. Je potrebné si teda dôkladne zvážiť, či si ste ochotní na začiatku pri kúpe sedačky priplatiť za kvalitu a výrobu na mieru alebo zvoliť lacné riešenie, ktoré nemá dlhú životnosť. Ďalším dôležitým predpokladom spokojnosti zákazníka je záručný a pozáručný servis. Pri kúpe sedačky si treba preveriť odkiaľ firma predávajúca sedačky je, prípadne ako dlho je firma na trhu. Väčšina firiem vzniknuté reklamáciu rieši promptne a v rámci zákonnej lehoty. Niektoré firmy ponúkajú za príplatok predlženie záruky na štyri či päť rokov.

Je faktom, že tým, že si spotrebitelia začnú kupovať slovenské výrobky,  nepriamo podporia aj samých seba, teda je viac pravdepodobné, že peniaze zostanú u nás, na Slovensku. Pri kúpe slovenského výrobku tiež signalizujeme výrobcovi, že je na správnom mieste v správny čas. Že môže zvýšiť výrobu a dať prácu ďalším ľuďom – áno, kúpou slovenských výrobkov zvyšujeme zamestnanosť ľudí.

Každý z nás teda môže prispieť k zlepšeniu ekonomiky tejto krajiny a k zlepšeniu svojej situácie. Podporme sa navzájom!