Ako mať krásne vlasy?

0
1694

 

Myslíme si, že každá žena chce mať nádherné, dlhé a hlavne husté vlasy, ktoré by nestáli v ceste nikomu a ničomu, a očarili by každého chlapa, ktorý okolo nich prejde. Preto Vám ponúkam pár rád ako sa skrášliť a okrem toho si aj utužiť svoje zdravie.

Vitamín H

Je vitamín, ktorý sa zúčastňuje pri štiepení tukov. Vitamín H sa nazýva aj ako vitamín krásy alias biotín, pretože zabraňuje šediveniu vlasov a vypadávaniu vlasov. Okrem toho uvoľňuje svalovú hmotu a podporuje aj rast nechtov. Okrem toho je veľmi dobrým kamarátom pre diabetikov, pretože reguluje hladinu cukru v krvi. Ak však nám tento verný pomocník chýba tak môže spôsobiť lámavosť nechtov vypadávanie vlasov, nevoľnosti, bolesti svalov. Tento vitamín krásy môžeme nájsť v ovsených vločkách mlieku v droždí a iné…Vitamín B alebo Biotín bez akýchkoľvek problémov môžeme nájsť v jedle ako sú huby, zelenina, špenát alebo kapusta. Veľmi pozitívne vplýva aj na vstrebávanie iných vitamínov v tele a čo je hlavné tak okrem iného odstraňuje aj nepríjemné pocity. Keď máte tohto vitamínu málo, určite si to všimnete, pretože si to môžete všimnúť pri zmene farby pokožky, odrazu si všimnete, že máte veľké množstvo vyrážok.

Vitamín A

Ako väčšina vitamínov, je veľmi potrebný na rast a vývoj tela človeka. Obzvlášť veľmi dobre pôsobí na rast vlasov a ochranu sliznice proti infekciami. Okrem toho pôsobí obzvlášť zdravo na kosti a zuby. Je verným pomocníkom a môžeme ho nájsť v mlieku, pečienke, v očných tkanivách. Vitamín A je rozpustný v tuku. O vitamíne A môžeme povedať, že má svojho „ochrancu“ vitamín E. Okrem iného je známy tým, že sa skladuje v pečeni pľúcach a ľadvinách. Veľmi dobre pôsobí aj na tvorbu testosterónu.

Zinok

Potrebuje priam každá bunka v tele. Bez Zinku by nemohol človek správne fungovať, pôsobí blahodarne aj na svaly, kosti, kožu, obličky okrem toho aj na podžalúdkovú žľazu, očiach.