Pre milovníkov prírodných a čistých materiálov – nestarnúce drevené okná!

0
800

Okno je nepochybne súčasťou každej budovy – je zdrojom svetla, no okrem toho môže byť originálnym doplnkom, ktorý ozdobí nejeden interiér. Čoraz viac sa opäť dostávajú do popredia nestarnúce drevené okná, ktoré sú originálnym kúskom a vďaka čistému prírodnému materiálu dokážu navodiť dojem domova a noblesy zároveň.

Nadčasové okná, ktoré nikdy nevyjdú z módy

Z architektonického hľadiska sú drevené okná nadčasovým doplnkom. Drevo má svoje opodstatnenie predovšetkým vtedy, keď je len lakované, kedy aj najviac vynikne. Treba mať však na pamäti, že o drevený nábytok, a to predovšetkým o okná vyrobené z dreva, sa musíte pravidelne starať a približne po troch až piatich rokoch obnovovať náter. Kedysi sa okná vyrábali z masívu, no dnes nájdeme na trhu i eurookná, ktoré sú výhodné predovšetkým kvôli nízkej cene.

Vysoká životnosť a výborné izolačné vlastnosti drevených okien!

Čo sa týka životnosti drevených okien, ide o jednu z najväčších predností, keďže pri správnej a pravidelnej údržbe vám vydržia desiatky rokov, ba pokojne aj do konca života! Smrekové drevo má životnosť v priemere 100 rokov, v prípade dubového dreva je to až neuveriteľných 300 rokov! Ani vy tomu nemôžete uveriť? Je to skutočne tak, keďže práve povrchové nátery a úpravy chránia drevo pred znehodnotením či popraskaním, ba dokonca pred vonkajšími vplyvmi i mechanickým poškodením. Izolačné vlastnosti dreva sú výborné, keďže vysoký dôraz sa kladie na vlastnosti a požiadavky dreva ako takého. Izoláciu tiež ovplyvňuje výber skla, pričom bežným štandardom je izolačné trojsklo, no v niektorých prípadoch postačuje aj dvojsklo, čo opäť závisí na vašich preferenciách.

Základom je výber kvalitného a spoľahlivého predajcu, ktorý vám v prípade potreby pomôže a poradí s výberom najvhodnejších produktov, ktoré budú spĺňať vaše očakávania do posledných detailov. Pamätajte, že do kvality sa v dnešnej dobe oplatí investovať, takže v prípade okien a dverí sa nikdy nešetrí!