Pomôcky pre vašu kanceláriu, ktoré musíte mať

0
1820

 

Bez kvalitných kancelárskych pomôcok sa neoplatí prácu ani začínať. Neustále vás bude totiž niečo zdržovať a práca vám nepôjde pekne od ruky. Vybavte sa kvalitnými kancelárskymi potrebami, ktoré vám ušetria čas a prácu spravia efektívnou a príjemnou.

Bez čoho sa naozaj neobídete?

Ktoré kancelárske potreby vo vašej kancelárii jednoducho nemôžu chýbať?

  • Písacie potreby
  • Drobné kancelárske potreby
  • Lepidlá
  • Farebné bločky
  • Kancelárske doplnky

Dávno už sú doby, kedy bol výber písacích potrieb obmedzený na guľôčkové a atramentové perá. Výber písacích potrieb je naozaj veľmi široký. Okrem dvoch spomenutých si môžete obstarať aj rollery, linery, permanentné popisovače, lakové popisovače, popisovače na biele tabule alebo flipcharty či CD, popisovače na fólie a špeciálne popisovače, zvýrazňovače, ceruzky a mikroceruzky.

Dokonca aj v prípade lepidiel sa trh výrazne rozšíril. Nájdete na ňom tekuté lepidlá, sekundové, lepidlo v spreji, lepiace tyčinky alebo rollery. Lepiace tyčinky sú veľmi praktické, manipulácia s nimi je príjemná a rýchla. Možno vás prekvapil názov lepiace rollery. Čo si pod tým predstaviť? Určite poznáte roller na opravu chýb v písanom textu. Tak isto vypadá aj lepiaci roller, lenže ten neslúži k prepísaní chyby, ale k prilepení papiera alebo fotografie.

Farebné bločky – nezameniteľný pomocník

Farebné bločky sú naozaj vynález storočia. Majú tisíc a jedno využitie. Ide o papieriky, ktoré sú na svojej vrchnej časti samolepiace. Vďaka tomu ich môžete prilepiť a napísať na nich poznámku, odkaz, či úkol, na ktorý nemôžete zabudnúť. Taký papierik máte stále na očiach – prilepený na počítači, na knihe alebo na ľadničke.

Farebné bločky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. Tie najmenšie sa používajú na značenie a zakladanie stránok v knihách. Veľmi obľúbené sú u právnikov, ktorý si nimi značia zákony. Samozrejmosťou je ich všemožné farebné prevedenie.

Malí ale šikovní

Drobné kancelárske potreby tiež oceníte. Najme v situáciách, kedy pracujete s papierovými dokumentami. Zásobte sa kancelárskymi sponkami, ktoré jednoducho zopnú dokumenty. Majte po ruke veľké množstvo kancelárskych špendlíkov, vďaka ktorým budete pohodlne spravovať svoju nástenku. Na väčšie množstvo tlačených dokumentov si obstarajte kancelárske klipy. V kancelárii by vám nemali chýbať ani také banálne veci, ako sú nožnice a pravítko.

S  väčším poriadkom v dokumentoch vám pomôžu kancelárske doplnky v podobe organizérov, stojanov a zásuviek na dokumenty.

Ako vidíte, kancelária sa dá vybaviť naozaj veľkým množstvo predmetov. Možno vám niektorý z nich príde zbytočný, avšak nepodceňujte ho. Aj tá najmenšia kancelárska pomôcka má svoje opodstatnenie.