Potrebujete ušetriť priestor? Žiadny problém!

0
1460

Výhody poschodovej postele asi nemusíme spomínať. Ušetrenie priestoru je prioritou číslo jeden, na ktorú nedajú dopustiť rodinky žijúce v malých bytíkoch, kde je každý meter štvorcový využitý naplno! Výber takejto postele je však nutné prispôsobiť nielen nárokom na pohodlie, ale tiež veku detičiek, keďže je rozdiel, či vyberáte poschodovú posteľ pre škôlkarov alebo dospievajúce deti.

Stabilita a pevnosť – hlavné požiadavky na poschodovú posteľ

Poschodová posteľ je dominantou detskej izby, keďže je neprehliadnuteľným kusom nábytku, ktorý si všimneme prakticky okamžite. Vyznačuje sa stabilnou konštrukciou, keďže hlavnými požiadavkami je práve stabilita a pevnosť. Najobľúbenejšie sú postele z borovice, ale i kovu, keďže ide o moderný materiál jednoduchý na údržbu, čo oceníte určite aj vy. Avšak, kov ako taký sa do detskej izby príliš nehodí, čiže v tomto prípade je lepšie siahnuť po tradičnom dvere, ktoré svojim minimalistickým vzhľadom dokonale padne aj do detskej, ale i študentskej izby, no nie?

Aj rozťahovacie postele sú jednou z možností

Áno, aj rozťahovacie postele sú skvelou alternatívou všade tam, kde potrebujete ušetriť priestor a zároveň dopriať ratolestiam miesto na dokonalý odpočinok po celom dni. Výhodou je, že posteľ môžete využiť nielen na spanie, ale tiež ako gauč na sedenie či úložný priestor, keďže väčšina z týchto postelí disponuje boxom na uloženie nepotrebných vecí, ktoré vám v izbe zavadzajú.

Pozor na rozmer!

S ohľadom na budúcnosť zvoľte rozmery lôžka, ktoré budú vyhovovať výške vašich detí. Vášmu potomkovi stačí pravdepodobne menšia plocha na ležanie, no o pár rokov môže byť táto posteľ prakticky nepoužiteľná, veď detí rastú ako „z vody“. Obecne sa doporučuje rozmer 200 cm x 90 cm, čiže pri výbere si všímajte aj tento fakt. Čoraz viac sú v obľube rozkladacie postele, ktoré sú síce väčších rozmerov, no budú vám slúžiť aj v prípade, že deti vyrastú, čiže nemusíte riešiť výmenu postele za novú, čo považujeme za obrovské plus!