Potrebujete nové zuby? Nahraďte tie chýbajúce zubnými implantátmi

0
1994

Nie je to tak dávno, čo trvalá strata zubov mala jediné riešenie, ktorým bola snímateľná náhrada. Dnes vďaka imlantológii dokážeme udržať plne funkčný chrup po dlhšiu dobu, až trvalo. Zubné implantáty sú pre modernú stomatológiu nenahraditeľnými.

Nastreľovacie zuby, čapy – aj tak sa nazývajú zubné implantátyImplantát je v skutočnosti titánová skrutka, ktorá sa osadí do kosti miesto chýbajúceho koreňa zubu. Na túto skrutku sa potom nasadzujú zubné korunky. Takto vytvorený zub sa chová ako vlastný a implantáty s korunkou fungujú ako pravé zuby. Dokonca sa o ne musíme aj rovnako starať.

Nové zuby ako zubné implantáty

Zubné implantáty nahradzujú zuby tam, kde v súvislom úseku stratíme viac zubov, keď nemáme dostatočne kvalitné vlastné zuby na zavesenie tzv. mostíku, keď nám chýba jeden zub a nechceme brúsením poškodiť iné, alebo v tom prípade, keď o vlastné zuby prídeme úplne. Zubnými implantátmi sa obvykle nenahrádzajú všetky zuby, ale len tie, ktoré potom slúžia pre zavesenie už spomínaného mostíka.

Pre zavedenie zubných implantátov je vždy dôležitý výber vhodnej zubnej kliniky či ordinácie – s lekármi, ktorí majú skúsenosti aj dobré technické vybavenie. Napríklad košický Happy Dent – Stomatologia Aupark, sa môže pochváliť tým, že má k dispozícii unikátny softvér pre implantológiu – tzv. 3D shape implant studio. Vďaka nemu sa implantát do kosti zavádza ešte precíznejšie.

Je prijatie implantovaného zubu isté a bezproblémové?

Každý organizmus je iný. U niektorých pacientov je implantát zavedený a vyhojený do troch mesiacov, u iných môže ísť trebárs o ročný proces sprevádzaný niekoľkými medzi zákrokmi. To napríklad v prípade, že ako pacient nemáme pre zavedenie implantátu dostatok kosti. Obecne sa implantologický zákrok delí do niekoľkých etáp: ide o diagnostickú etapu, prípravnú etapu, chirurgickú etapu a ortopedickú etapu. Nemusíte sa báť, že po dobu, než sa implantát prijme, zostanete bez zubov. Túto fázu plnohodnotne prekleniete vďaka aplikácii dočasných koruniek. Štatistická úspešnosť pri zavádzaní implantátov je až 98 %.