Oslovte svojich hostí štýlovou obývacou stenou

0
1920

Obývacie steny už dávno nie sú také, ako kedysi. Ťažké kusy nábytku kombinované s brúseným sklom sú prežitkom minulosti. Dajte šancu novému vzhľadu obývacích stien, ktoré sú maximálne vzdušné, elegantné, a s ktorými prekvapíte každú návštevu.

Obývacia stena je dominantou obývačky

Zariaďujete si nové bývanie a hľadáte vhodný nábytok do obývacej izby? Nábytok dotvára atmosféru v miestnosti, ktorá slúži na stretávanie celej rodiny, uvítanie návštevy alebo na príjemný oddychový večer pri filme. Preto by mal byť nábytok v obývačke dizajnový, praktický, moderný a mal by vyhovovať predstavám všetkých členov rodiny.

Na začiatku si dôkladne zmerajte svoju obývačku a rozmyslite si, kde svoju budúcu obývaciu stenu umiestnite. Častým a praktickým riešením je pristavenie obývacej steny k dlhšej strane izby, vďaka čomu miestnosť pôsobí vzdušnejšie a priestrannejšie. Premyslite si tiež, koľko skríň, skriniek a políc budete potrebovať. V obývačke je najlepšie skladovať len nevyhnutné veci, vyhnete sa tak preplnenému priestoru.

Nábytok do obývacej izby pomôže vytvoriť pohodovú atmosféru

Keď poznáte priestorové možnosti, zamerajte sa na dizajn. Nezabudnite zladiť štýl obývacej steny so zvyškom interiéru, predovšetkým so sedačkou, konferenčným stolíkom a s ostatnými detailmi. Ak máte radi prírodný klasický nábytok, môžu vás zaujať drevené obývacie steny. Spomedzi všetkých materiálov je najbežnejší prírodný masív, ktorý patrí medzi najdrahšie, ale zároveň najkvalitnejšie a štýlové materiály.

V súčasnej dobe sú aj imitácie dreva veľmi obľúbenou a kvalitnou voľbou, ktorá sa osvedčila aj pri výrobe obývacích stien. Naviac si môžete zvoliť hocaký drevený dekor, ktorý bude od skutočného dreva takmer na nerozoznanie. Výhodou je aj jeho nižšia cena a vysoká kvalita, vďaka čomu sa budete môcť svojou obývacou stenou pýšiť dlhé roky.

Do popredia sa dostávajú aj menej tradičné prevedenia obývacích stien. Často voľbou mnohých zákazníkov je napríklad nábytok v bielej farbe s vysokým leskom. Pridanou hodnotou pre vašu obývaciu stenu môže byť efektné LED osvetlenie nábytku, ktoré vo vašej obývačke vytvorí atmosféru relaxu a moderného štýlu. Vďaka premyslene nastavenému osvetleniu vaša obývacia stena vynikne a očarí nielen vás, ale každého, koho vo svojej obývačke privítate.