Potápač zomrel pri práci na vraku Costa Concordia

0
841

RÍM 1. februára (WEBNOVINY) – Práce na potopenej talianskej lodi Costa Concordia sa v sobotu skončili tragicky, keď počas nich zomrel jeden z potápačov. Informovalo o tom konzorcium firiem pracujúcich na zabezpečení vraku.

Presnú príčinu smrti potápača pochádzajúceho zo Španielska však nezverejnili. Muž bol členom tímu, ktorý sa snaží pripevniť k vraku 30 masívnych nádrží naplnených vzduchom, s pomocou ktorých chcú loď nadvihnúť tak, aby ju bolo možné odtiahnuť.

Obrazom: Vyťahovanie vraku lode Costa Concordia

Taliansko si nedávno pripomenulo druhé výročie tragédie výletnej lode Costa Concordia, ktorá stroskotala na pobreží ostrova Giglio v Tyrhenskom mori. Tragédia si vyžiadala 32 mŕtvych a niekoľko desiatok zranených. V čase nárazu sa na palubách nachádzalo viac ako 4200 ľudí.

Kapitán Francesco Schettino čelí obvineniam z viacnásobného neúmyselného zabitia a opustenia plavidla pred ukončením evakuácie. Vrak lode dlhý takmer 300 metrov a vážiaci 114 500 ton sa podarilo v septembri vztýčiť. Odtiahnuť by ho mali počas komplikovanej operácie mali v júni.

Odporúčame:

Kapitán Concordie nechcel späť na loď, tvrdí svedok

Taliansko si pripomína druhé výročie nárazu Costy Concordie

Člen posádky Concordie sa priznal, chcel plavbu pri pobreží

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.