Po pakistanskom tínedžerovi pomenujú školu, zabránil útoku

0
389

PEŠÁVAR 13. januára (WEBNOVINY) – Po pakistanskom tínedžerovi, ktorý minulý týždeň zabránil teroristickému útoku a zachránil tak pravdepodobne stovky svojich spolužiakov, pomenujú štadión a školu.

"Rozhodli sme sa pomenovať Aitzazovu Hasanovu školu po ňom. V Hangu tiež vybudujeme športový štadión a takisto ho pomenujeme po Hasanovi," potvrdil pre agentúru AFP poradca miestnej regionálnej vlády.

Tá rozhodla aj o vyplatení sumy päť miliónov rupií (34-tisíc eur) Hasanovej rodine. Hasan by mal dostať aj najvyššie štátne ocenenie na návrh pakistanského premiéra Naváza Šarífa.

Udalosť sa odohrala ešte v pondelok v regióne Hangu. Ten hraničí s bezprávnou kmeňovou oblasťou na hranici s Afganistanom, kde majú svoje základne militanti z Talibanu a al-Kájdy.

Podľa polície Aitzaz zachytil útočníka asi 150 metrov od hlavnej brány školy, kam chodí asi 2 000 prevažne šiitských detí. Jeho otec Mudžáhid Ali Bangaš uviedol, že necíti smútok nad smrťou syna, ale hrdosť, pretože zachránil životy stovkám spolužiakov.

Odporúčame:

Pakistan chce vyznamenať chlapca, zabránil útoku na školu

Školák zastavil samovražedného útočníka, sám pri tom zomrel

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.