Po objavení tiel pri Soči spustili protiteroristickú operáci

0
461

MOSKVA 9. januára (WEBNOVINY) – Rusko vo štvrtok spustilo protiteroristickú operáciu v reakcii na objavenie piatich tiel prevŕtaných guľkami v regióne hraničiacom s miestom konania zimných olympijských hier. Prestížne športové podujatie v Soči sa pritom začne už o necelý mesiac.

V dvoch okresoch južného regiónu Stavropol vyhlásili stav pohotovosti po tom, čo v zaparkovaných autách na vidieku objavili v stredu telá, pričom najmenej v jednom z automobilov boli nastražené výbušniny. K útoku sa zatiaľ nik neprihlásil, ruské médiá však podozrievajú militantov z Dagestanu.

Odporúčame aj:

V Soči našli šesť mŕtvol v autách, v jednom vybuchla nálož

Región Stavropol hraničí s regiónom Krasnodar, kde sa nachádza čiernomorské letovisko Soči. "Spustili sme protiteroristickú operáciu od polnoci 9. januára v okresoch Predgorný a Kirov v stavropolskom regióne," uviedla regionálna vláda v stanovisku. Olympijské hry sa začínajú 7. februára.

Rusko zaviedlo v utorok mimoriadne bezpečnostné opatrenia v snahe zabrániť útokom počas olympijských hier. Obavy vyvolávajú najmä hrozby zo strany islamských extrémistov zo Severného Kaukazu, ktorí koncom decembra uskutočnili dva teroristické útoky vo Volgograde a zabili najmenej 34 ľudí. Najprísnejšie opatrenia platia v dejisku zimných olympijských hier Soči. V meste a jeho okolí nasadili až 37 000 príslušníkov bezpečnostných síl. Od utorka môžu do 350-tisícového mesta pri Čiernom mori vojsť len autá so špeciálnym povolením. Všetky demonštrácie a pochody tam musí schváliť ministerstvo vnútra.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.