Výrobca elektromobilov Tesla uvažuje o expanzii do Európy

  0
  424

  BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) – Česká republika bojuje o prilákanie výrobcu elektromobilov Tesla. Túto informáciu priniesol český server idnes.cz. To, že automobilka plánuje vybudovať výrobné haly v Európe a Ázii potvrdil jej generálny riaditeľ Elon Musk ešte v minulom roku.

  Predpokladá totiž, že sa jej predaj bude zvyšovať a plánuje preto vybudovať ďalšie výrobné kapacity. Automobilka už jednu malú montážnu halu v Európe má. V Holandskom Tilburgu montuje z dielov dovezených z Kalifornie pre európsky trh svoj Model S.

  Ide o veľmi citlivý projekt

  "O záujme spoločnosti Tesla Motors investovať v Európe vieme, starostlivo monitorujeme jej aktivity a v USA vyvíjame nevyhnutné kroky pre získanie investície," povedala pre idnes.cz Adéla Tomčíková, hovorkyňa českej vládnej agentúry CzechInvest, ktorá láka zahraničných investorov. Viac však prezradiť nechcela.

  "Ide o veľmi citlivý projekt," skonštatovala. Podľa hovorcu ministerstva hospodárstva má o výrobcu elektromobilov záujem aj Slovensko. "Aj Slovenská republika by uvítala takého investora," uviedol Jurikovič.

  Tesla o expanzii nechce hovoriť

  To, či o automobilku Slovensko aktívne bojuje, však neprezradil. Samotná Tesla Motors o expanzii do Európy a prípadných rokovaniach hovoriť nechce. "Nemáme k tomu teraz žiaden komentár," uviedol pre idnes.cz hovorca automobilky Patrick Jones.

  Na slovenských cestách jazdí podľa údajov Zväzu automobilového priemyslu SR zatiaľ len 27 osobných a 8 úžitkových elektromobilov.

  Hoci elektromobily zatiaľ na Slovensku nie sú príliš rozšírené a vo väčšine krajín sú skôr luxusnou záležitosťou, v iných sa z nich vďaka štátnym dotáciám stáva takmer bežné vozidlo.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.