Pápež venčil v papamobile papagája, stihol mu aj požehnať

0
252

VATIKÁN 31. januára (WEBNOVINY) – Snehobiele holubice s tragickým osudom vystriedal vo Vatikáne oveľa výstrednejší vták. Do centra pozornosti sa dostal papagáj Amore, ktorému Svätý Otec poskytol dočasný azyl na svojom ukazováku.

Pápež František svojimi činmi a gestami už veľakrát dokázal, že ľudí úprimne miluje. Blízko má zrejme aj k iným živým tvorom na tejto planéte. Obzvlášť často sa v ostatnom čase okolo neho krútia najmä "vtáčence". Ani blízkosť "svätej" reverendy však pernatým stvorám nezaručuje dôstojné dožitie v okolí múrov Apoštolského paláca.

Pred pár dňami na to prišli dve holubice, ktoré si po skončení modlitby Anjel Pána pred zrakmi tisícok veriacich podali čajka a vrana. Divoká vtáčia vojna uprostred sídla katolíckej cirkvi podľa všetkého skončila v prospech útočníkov. Tí vďaka vyslancom mieru pre Ukrajinu prišli k chutnému nedeľnému obedu.

Po snehobielych nebožtíkoch zahviezdil ostrieľanejší zástupca živočíšnej triedy. Do Vatikánu zavítala audiencia pôvodom z Amazonského pralesa – papagáj Amore. Spolu s majiteľom Francescom Lombardim splývali s davom prítomných ľudí na Svätopeterskom námestí, až kým dvojicu nemíňal vo svojom papamobile pápež František. Výrazný zelený vták muža v bielom rýchlo oslovil a ten mu neváhal podať svoj prst.

Papagáj na chvíľu nastúpil do papamobilu a od prvého muža katolíkov, s ktorým sa delí minimálne o svoj latinskoamerický pôvod, si nechal osobne požehnať. Ktovie, aký osud tohto operenca napokon postihne, no zahnutý orlí zobák, veľké drápy a inteligencia z neho robia statného soka aj pre pahltné vrany a čajky. Mimochodom, tie si tentokrát vo Vatikáne "neškrtli".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.