Pápež František vyzval ľudí, aby sa zbavili pýchy a sebectva

0
527

VATIKÁN 25. decembra (WEBNOVINY) – Pápež František v utorok odslúžil svoju prvú vianočnú omšu od nástupu do čela rímskokatolíckej cirkvi.

V homílii, ktorú si vo Svätopeterskej bazilike vypočulo asi 10-tisíc ľudí, vyzval veriacich, aby sa zbavili pýchy a sebectva a otvorili svoje srdcia blížnym. "Ak milujeme boha a našich bratov a sestry, kráčame vo svetle, ak ale máme uzavreté srdce, ovládne nás pýcha, klam a sebectvo a v nás aj okolo nás sa rozľahne temnota," uviedol 77-ročný pápež.

Obrazom: Prvá vianočná omša Svätého otca Františka

Bývalý argentínsky kardinál Jorge Mario Bergoglio, syn talianskych rodičov, si ihneď po svojom marcovom zvolení za v poradí 266. hlavu katolíckej cirkvi získal srdcia veriacich po celom svete svojím otvoreným prístupom a odmietaním životného štýlu, ktorý k pontifikátu tradične patrí.

Katolíckych duchovných vyzýva na zrieknutie sa luxusu, na priamy kontakt s veriacimi a pomoc ľuďom v núdzi. Nástupca Benedikta XVI. sa stal vôbec prvým juhoamerickým pápežom a taktiež prvým vyvoleným spomedzi rádu jezuitov. V stredu o 12:00 SEČ hlava katolíckej cirkvi vystúpi s tradičným posolstvom mestu a svetu.

Odporúčame aj:

Pápež žiada duchovných o profesionalitu a neklebetenie

Pápež uznal zázrak rehoľnej sestry, pôvodom Slovenky

Pápež potvrdil kardinála, ktorý je za odvolaním Bezáka

Bezákov nový život nepatrí verejnosti, odišiel do Talianska

Slovák bol medzi bezdomovcami, ktorí raňajkovali s pápežom

Osobnosťou roka je podľa týždenníka Time pápež František

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.