Palestínsky veľvyslanec neprežil výbuch v jeho pražskom byte

0
385

PRAHA 1. januára (WEBNOVINY) – V byte palestínskeho veľvyslanca v Prahe došlo na Nový rok predpoludním k výbuchu. Ťažko zraneného diplomata previezli do nemocnice, kde popoludní zomrel.

Podľa hovorcu ambasády bola doma v dobe výbuchu i jeho rodina. Podľa polície vybuchlo nástražné zariadenie trezoru, keď s ním diplomat neodborne manipuloval, uvádza spravodajský portál iDNES.cz.

Veľvyslanca Džamála Muhammada Džamála previezli do vojenskej nemocnice, jeho zranenia však boli vážne. "Šlo o poranenia hlavy a dutiny hrudnej a brušnej po detonačnom výbuchu," povedal v Českej televízii vedúci chirurg nemocnice Daniel Langer. "Zranenia neboli zlučiteľné so životom," dodal.

Polícia vylúčila, že by išlo o teroristický čin. "Podľa doterajších zistení došlo k nedbanlivej manipulácii s trezorom a vybuchlo nástražné zariadenie trezoru. Ďalšie okolnosti nepoznáme, pretože najdôležitejší svedok zomrel," uviedla policajná hovorkyňa Andrea Zoulová.

Polícia oblasť uzavrela, podľa miestneho obyvateľa nad ňou lietal vrtuľník. Budova nie je viditeľne poškodená. Džamál Muhammad Džamál bol veľvyslancom v ČR od októbra 2013.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.