Obrazom: Čajka a vrana si zúrivo podali pápežove holubice

0
541

VATIKÁN 27. januára (WEBNOVINY) – Vatikán v nedeľu nechtiac pripomínal dejisko s gladiátormi. Keď pápež František vypustil na slobodu holubice, netušil, akú netradičnú drámu tým vyvolá.

Desiatky tisíc veriacich s modlitbou Anjel Pána na perách, prvý otec katolíckej cirkvi v okne Apoštolského paláca a všadeprítomná pieta. Atmosféru hodnú Boha však čoskoro zmenila drsná vojna vtákov.

Svätý Otec vytiahol spoza svojho rúcha snehobiele holubice, symbol mieru. Za pomoci dvoch detí ich vypustil so želaním pokoja a mieru pre búrlivú Ukrajinu. V ten istý okamih sa na krídlach vrany a čajky vzniesla do vzduchu zloba a uprostred Vatikánu nastalo neočakávané divadlo.

Obrazom: Holubice pod “paľbou” vrany a čajky

Čierny a bielosivý útočníci sa “zaďobli” do chvosta a letiek krehkých holubíc. Bezmocné vtáky stratili kontrolu nad svojimi telami a vo vzduchu robili akrobatické kotrmelce. Prítomní ľudia neskôr uviedli, že vtáčím poslom sa pred agresormi podarilo uniknúť. Otázkou je, či žijú i dnes.

Zatiaľ nie je jasné, prečo vrana a čajka na holubice zaútočili. Vysvetlení by mohlo byť viacero. Biela farba v kontraste s klasickou pri zástupcoch rovnakého druhu priťahuje pozornosť a albinizmus (hoci v tomto prípade oň zrejme nejde) v prírode znamená pre jedinca takmer istú smrť.

Ďalšou odpoveďou na vtáčiu vojnu môže byť, že si letiace vtáky, známi oportunisti, holubice jednoducho pomýlili s hranolkami či iným jedlom, ktorým ich kŕmia ľudia v Ríme. Pápež skrátka vyvolal opäť raz rozruch – a tentokrát naň zareagovali aj hladné vtáky, hľadajúce obživu do zobáka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.