Obama posiela Američanov do Soči, obavy z útokov sú vždy

0
530

WASHINGTON 31. januára (WEBNOVINY) – Americký prezident Barack Obama verí, že olympijské hry v ruskom Soči budú bezpečné aj napriek početným hrozbám teroristov.

Šéf Bieleho domu zároveň Američanom poradil, aby sa na podujatie prišli pozrieť a nemali obavy. "Povedal by som im, že verím, že Soči je bezpečné aj keď na týchto veľkých medzinárodných podujatiach stále existujú nejaké riziká," uviedol v rozhovore pre spravodajskú stanicu CNN.

"Ruské úrady rozumejú, čo je v tomto prípade v hre. Rozumejú, že tam vonku existujú nejaké potenciálne hrozby. A koordinujeme sa s nimi. Pozreli sme sa na ich plány," vyhlásil prezident.

Odporúčame aj:

Počet obetí bombových útokov vo Volgograde stúpol

Video: V Rusku zabíjala čierna vdova, odpálila sa na stanici

Ďalší výbuch vo Volgograde, v trolejbuse zahynulo 15 ľudí

Obavy nedávno vyvolali najmä dva útoky v ruskom Volgograde, ktoré si koncom decembra vyžiadali 34 obetí na životoch a desiatky zranených. Rusko v reakcii zaviedlo prísne bezpečnostné opatrenia súvisiace s blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami v meste Soči, ktoré sa začínajú 7. februára.

Vodca severokaukazských militantov Doku Umarov totiž vyzval svojich nasledovníkov, aby použili "maximálnu silu" a zabránili uskutočneniu zimných olympijských hier. Umarova považuje Moskva za nepriateľa číslo jeden, odkedy prevzal velenie nad povstalcami, ktorých cieľom je zriadenie islamského štátu na Kaukaze.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.