Nový album Wu-Tang Clanu by mal byť hotový o 45 dní

0
438

BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – Americký rapper a producent RZA zo skupiny Wu-Tang Clan, uviedol, že na dokončenie ich pripravovanej šiestej štúdiovky s názvom A Better Tomorrow potrebuje ešte približne 45 dní.

Album mal pritom pôvodne vyjsť už tento mesiac pri príležitosti dvadsiateho výročia vydania ich debutu Enter The Wu-Tang (36 Chambers). Zároveň by malo ísť o posledný spoločný album Clanu.

Wu-Tang Clan vznikol v roku 1992, pričom jeho základom bola formácia All In Together Now. Tú tvorili bratranci RZA, GZA a Ol‘ Dirty Bastard, ktorý však v roku 2004 zomrel. V Clane sa k tejto trojici pridali Method Man, Inspectah Deck, U-God, Masta Killa, Raekwon a Ghostface Killah, neskôr sa neoficiálnymi členmi stali aj Cappadonna a Streetlife.

Skupina debutovala v roku 1993 spomínaným albumom Enter The Wu-Tang (36 Chambers), ktorý je považovaný za jednu z najlepších hip-hopových nahrávok v histórii. Nasledovali albumy Wu-Tang Forever (1997), The W (2000), Iron Flag (2001) a 8 Diagrams (2007). Všetci členovia sa okrem toho venujú aj sólovým projektom, pričom navzájom často spolupracujú.

Video: Wu-Tang Clan – Gravel Pit

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.