Nespáľte sa! Pár tipov, ako tomu predísť

0
994

 

Slnko má na náš organizmus veľmi prospešný vplyv. Reguluje spánkové cykly, stimuluje produkciu vitamínu D v tele a zvyšuje pocit pohody. Má však aj svoju nevýhodu. Vystavovanie slnku môže viesť k vráskam, pigmentovým škvrnám a nádorovým ochoreniam kože (napr. melanómu). V skutočnosti sa slnko považuje za jednu z najväčších príčin viditeľného starnutia. Príjem škodlivých lúčov vašou pokožkou však môžete obmedziť. Dokonca ani vtedy, ak ste sa o ňu v minulosti dôsledne nestarali, nie je neskoro začať s tým. Ďalej uvedieme zopár dôležitých rád, ktoré vám pomôžu v starostlivosti o pleť a zvýšia vašu ochranu pred slnkom.

Pravdepodobne jeden z najjednoduchších spôsobov, ako každoročne zabrániť miliónom prípadov nádorových ochorení kože, je opaľovací krém. Väčšina z nás však stále zabúda na ochranu pred slnečným žiarením. Nedávna štúdia ukázala, že len hrozivo nízke percento mužov a žien si pravidelne nanáša opaľovací krém na tvár a inú exponovanú časť kože predtým, ako strávi na slnku viac ako hodinu. Čo teda potrebujete vedieť o ochrane svojej pokožky pred slnkom? Najmenej pol hodiny predtým, ako plánujete ísť von, sa natrite opaľovacím krémom. Uprednostňujte opaľovacie krémy s ochranným faktorom vyšším ako 30.

Pred slnkom je nutné chrániť už malé deti a krém s vysokým ochranným faktorom a určeným pre detskú pokožku na ich pokožku nanášať každé 2 hodiny, v prípade pobytu vo vode aj častejšie. Počas leta sa vyhnite slneniu medzi 11. – 15. hodinou, keď slnečné žiarenie dosahuje svoje maximum. Nezabúdajte na slnečné okuliare a prikrývku hlavy. Po aplikácii parfumu na pokožku sa vyhnite priamemu kontaktu so slnkom, pretože môže vyvolať vznik škvŕn, alergie alebo spálenie pokožky. Nezabúdajte ani na pitný režim, v lete sa odporúča vypiť najmenej 2 litre tekutín denne. A aj keď mraky na oblohe vo vás môžu vzbudiť klamlivý pocit, že slnko práve nesvieti, vedzte, že prepúšťajú viac než 90 % UV žiarenia (z toho najviac UVA). Všetky tieto odporúčania si vyžadujú iba malú prípravu a vašu pokožku ochránia na celý deň i ďalšie roky.

 

Viac sa dočítate na www.bioderma-sk.com.